Отборът на Челси записа много трудна победа над Норич с 3:1. Мъките за тима на Андре Вилаш-Боаш продължиха и в този кръг, но в крайна сметка тимът успя да се поздрави с важен успех в борбата за титлата.

Срещата ще се запомни с дебютния гол на Хуан Мата още в първия му мач с екипа на "сините" от Лондон. Крилото, което акостира на "Стамфорд Бридж" преди дни, влезе като резерва и вкара в продължението.

Неприятната новина за лондончани е вероятната доста тежка травма на Дидие Дрогба. Нападателят се сблъска с вратаря на Норич и се свлече в несвяст. След като му бе оказвана медицинска помощ близо 10 минути, той бе откаран в болница, като по-късно ще се разбере какво точно е състоянието му.

Като цяло Челси не игра кой знае колко добре, въпреки че португалският мениджър на тима заложи на всичко най-добро, включително ударното си нападение Фернандо Торес - Дидие Дрогба.

Началото бе добро. Франк Лампард намери Босингва още в 6-ата минута вкара за 1:0. Това като че ли поуспокои Челси. Домакините направиха още няколко пропуска, най-вече чрез Торес и Лампард, но така и не вкараха до почивката.

Драмата настъпи през втората част. Първо Норич се добра до равенството чрез гол на Холт в 63-ата минута. При тази ситуация фрапантна грешка допуснаха Иванович и стража Иларио.

В 82-ата минута Челси все пак поведе. Рамиреш си спечели дузпа, като при нея успя да изкара и червен картон на стража Джак Ръди. Франк Лампард бе точен и изведе тима си напред.

Малко по-късно отново халфа на Англия пропусна голова ситуация, след като не успя да довкара избита топка след шут на Лукаку. В 10-ата минута от даденото 11 минутно продължение Хуан Мата вкара дебютния си гол за Челси и оформи крайното 3:1.

Челси - Норич 3:1

1:0 Босингва (6), 1:1 Холт (63), 2:1 Лампард (82-д), 3:1 Мата (100)