Отборът на Арсенал разочарова милионите си привърженици по цял свят, след като бе елиминиран от надпреварата за ФА Къп още в първия си двубой от нея.

Носителят на трофея бе детрониран от състава на Нотингам Форест.

Скромният домакин на високомерните столичани надделя с категоричното 4:2, като показа върха на възможностите си, за сметка на именития си, но бездушен опонент.

Снимка 332632

В герой за Нотингам се превърна Ерик Лихай. Американският състезател реализира две от попаденията за състава си.

Той даде преднина на домакините след 20 минути игра, като бе точен след пас на Дауъл.

Снимка 332633

Само 3 минути след това Пер Мертезакер върна гостите в мача с попадение за 1:1, но вдъхновените състезатели на Нотингам възстановиха преднината си минута преди почивката, когато отново Лихай вкара за 2:1.

Снимка 332631

Натискът на Арсенал през вторите 45 минути беше масиран и осезаем, но отборът така и не стигаше до точни изстрели в очертанията на целта. Те се разписаха при първия си и единствен такъв, чак до последните минути на срещата, когато регистрираха и втори.

В 64-ата минута обаче Нотингам получи право да изпълни дузпа, след поредния фаул на Холдинг в мача. Зад топката застана направилият чудесен мач до този момент Бреретон, който не сгреши, пращайки Оспина в ответния ъгъл, а топката в мрежата за 3:1.

Уелбек върна още едно попадение за тима си 10 минути преди края, но в 85-ата минута Форест получиха право да изпълнят нова дузпа, след нарушение на Дебюши. Дауъл бе точен за оказалото се и крайно 4:2.

От Манчестър Сити предложиха своя максимум за Алексис Санчес

От Сити предложиха своя максимум за Алексис

25 милиона - нито повече, нито по-малко

Минута преди края Уоръл получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Въпреки това нова промяна в резултата, въпреки извършените от столичани промени в състава им, не беше регистрирана, което означаваше само едно - носителят на трофея е аут!