Манчестър Юнайтед спечели инфарктно срещу Астън Вила с 3:2 с гол в продължението на редовното време. Домакините поведоха с гол на португалската звезда Кристиано Роналдо. Джеймс Милнър върна рисковано към вратаря Брад Фридъл, който нямаше друг избор освен да улови кълбото. Съдията Майк Райли отсъди непряк свободен удар, който Гигс изпълни леко към Роналдо. Носителят на „Златната топка" шутира мощно в горния десен ъгъл и откри.

Бирмингамци не се стъписаха от изоставането в резултата и показаха стабилна игра, като нерядко поглеждаха към Ван дер Саар. След половин час игра халфът Гарет Бари проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Джон Карю оставен непокрит се разписа с глава за 1:1. Двата състава предложиха интересен завършек на полувремето, но не отбелязаха нов гол.

Второто полувреме започна по-добре за Астън Вила и това даде отражение на резултата. Габриел Агбонлахор завърши атака, започната от Стилиян Петров, с голов удар с глава в 58-ата минута. Стенли открадна топката от Кристиано Роналдо в средата на терена и подаде към Джон Карю. Авторът на първия гол напредна по левия фланг и центрира към Агбонлахор, който изпревари неумело излезлия Ван дер Саар и разтресе мрежата.

„Червените дяволи" се хвърлиха в атака, опитвайки да натикат противника в наказателното му поле. Съпротивата на Вила рухна в 80-ата минута, когато Роналдо стреля от пеналтерията, пращайки топката в долния десен ъгъл на Брад Фридъл за 2:2.

Прецизното изпълнение на крилото вдъхнови съотборниците му и обръчът пред наказателното поле на бирмингамци се затегна в оставащото време до края. Съдията Майк Райли прибави пет минути към редовните 90. Във втората от продължението дебютантът в състава на домакините Федерико Македа овладя майсторски пас на Райън Гигс.

17-годишният италианец, който се появи като резерва, укроти кълбото с едно докосване и със завъртане стреля в десния ъгъл, опъвайки мрежата за 3:2. Попадението на тийнейджъра върна „Червените дяволи" на върха във Висшата лига с актив от 68 точки и мач по-малко от втория Ливърпул, който има 67 т.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:2 (1:1)

1:0 Роналдо (19 мин)