15-годишният Итън Ампаду ще остане за доста дълго време в историята на английския футбол.

Четвъртодивизионният Екзитър победи Брентфорд с 1:0 след продължения в мач от първия кръг на Купата на Лигата на Англия. Срещата обаче ще се запомни с появата в титулярния състав именно на Ампаду.

Националът на Уелс до 17 години стана най-младият футболист, играл за Екзитър в официален мач. Оказа се, че Ампаду е успял да участва мача единствено заради течащата в момента училищна ваканция.

„Най-големият комплимент, който мога да кажа за Итън е, че той игра като 35-годишен опитен футболист“, призна мениджърът на Екзитър Пол Тисдейл пред „Би Би Си“.

Райън Хартли вкара единственият гол в мача в 100-тната минута. Брентфорд, който се състезава в Чемпиъншип, не успя да създаде голово положение.