Стоук Сити победи Манчестър Сити с 1:0 в първи мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. Единственият гол в двубоя реализира Джеймс Бийти в последните секунди на първата част. Успехът е впечатляващ, защото Стоук игра близо час с човек по-малко, заради червен картон на Делап.

Първото полувреме започна сравнително спокойно, като гостите от Манчестър владееха повече топката. Момчетата на Марк Хюз обаче трудно намира свободни пространства пред противниковата врата и не създадоха нищо интересно.

От своя страна Стоук разчиташе основно на статични положения или бързи контраатаки, които да изненадат отбраната на "гражданите".

Всички най-интересно за полувремето се случи в края на частта. В 38-ата минута Стоук остана с човек по-малко на терена, след като Рори Делап извърши грубо нарушение. Полузащитникът първо фаулира Райт-Филипс, след което го изрита без топка. Тази проява на Делап не остана незабелязана от главния съдия, който моментално го изгони от игра.

В 5-ата минута от продължението на първата част домакините откриха резултата. Етерингтън центрира от левия фланг към Джеймс Бийти, който с глава вкара за 1:0.

През втората част гостите от Манчестър се хвърлиха в атака, но така и не успяха да стигнато до изравнителен гол.

Благодарение на успеха Стоук излязоха на 16-о място в класирането с актив от 24 точки. Манчестър Сити е на 9-о място с 28 точки.

СТОУК СИТИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0
1:0 Бийти (45')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
СТОУК СИТИ: Сьоренсен, Уилкинсън, Шоукрос, Файе, Пъх, Делап, Уилън, А. Файе (Грифин 78'), Етерингтън (Санко 86'), Бийти, Фулър
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Ричардс, Компани, Онуоха, Бридж, Райт-Филипс, Де Йонг (Кайседо 72'), Сабалета (Елано 55'), Айрлънд, Белъми, Робиньо.