Треньорът на Дунав Пламен Донев сподели мнението си за успеха над Септември с 3:2. С този резултат русенци си гарантираха оставането в Първа лига.

"Смятам, че Дунав направи най-силния си мач. Възнагради усилията си, които положи във всички мачове. В Русе загубихме с 0:1, но тук победихме с 3:2. Играхме правилно тактически. Противникът не очакваше да играем с двама нападатели.

Всички се постараха и заслужено остават в Първа лига. Искахме да имаме повече хора в средата. Иса и Ахмедов са изявени голмайстори и успяхме с включването им в предни позиции. Вторият гол, който падна в последната минута на първото полувреме, даде вяра на футболистите. Те почувстваха, че ще вземем мача.

В този мач всички знаеха, че се играе на 100%. Имахме и две греди. Няма начин успехът да не дойде. Миналата година играхме бараж с третия в Б група. Бурната радост е съвсем заслужена", коментира Донев.

Септември загуби от Дунав с 2:3

Изключителна драма на националния стадион, Дунав остава в елита на България!