Отборът на Дунав инкасира втора поредна загуба на турска земя. Селекцията на Малин Орачев падна с минималното 0:1 от казахстанския Кайсар, където треньор е Стойчо Младенов.

По-притеснителното за "драконите" е, че те отново не отбелязаха гол, което показва празнината в атака, която се отвори след раздялата с Мирослав Будинов.

Двубоят започна по-добре за играчите на Малин Орачев. В 13-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на Кайсар. Юлиян Ненов направи самостоятелен пробив отляво, атакуващият футболист влезе навътре и шутира, но топката мина далеч от целта.

В 35-ата минута футболистите на Стойчо Младенов стигнаха първи до гол. Състезател на тима се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава матира Станислав Антонов. Малко преди края на първата част Красимир Станоев опита да се разпише с удар от дистанция, но стражът на Кайсар се справи.

През второто полувреме мачът се изигра на изключително бавно темпо. Двата тима не успяха да създадат нито едно голово положение.