Дунав се наложи над Спартак (Плевен) в контрола. "Драконите" победиха с 2:1 в Плевен.

В 9-тата минута бразилецът Клауберт видя, че вратарят Винченцо Ангелов е доста напред от своята голлиния и го прехвърли от над 50 метра за 1:0. Русенци реагираха мигновено и натиснаха своите домакини, но Преслав Петков и Йордан Димитров не сполучиха пред вратата на домакините. Удар на Димитров пък срещна гредата след много добре изиграно заучено положение.

Драгош Фиртулеску се завърна в Дунав (Русе)

Ще съчетава футболната си кариера с шефска длъжност

През второто полувреме Дунав наложи доста сериозно превъзходство, но положения на Дани Бонев, Йордан Димитров и Радо Великов не бяха материализирани. Все пак, в 59-ата минута Йордан Димитров възстанови равенството - 1:1. И точно, когато изглеждаше, че мачът върви към равенство, Йордан Димитров отбеляза за 1:2 след хубава асистенция на младия Радослав Великов.

Тази събота от 18:30 часа Дунав ще играе контрола срещу втория състав на Стяуа Букурещ.