Дунав загря за началото на борбата в Първа лига с победа 2:0 над Литекс в Ловеч. "Драконите" на Людмил Киров изиграха последната си проверка преди подновяването на шампионата в родния елит.

Точни за русенци бяха Н'Диайе и Ахмедов, които се разписаха още през първото полувреме. След четвърт час игра Н'Диайе получи топка от Ахмедов в наказателното поле, и макар от малък ъгъл, успя да порази целта.

След малко повече от половин час игра на градския стадион в Ловеч асистентът за първия гол реализира втори. Божидар Васев центрира добре от фаул, а Ахмедов с глава покачи на 2:0.

Светослав Ковачев можеше да вкара за 3:0 малко преди почивката, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. През второто полувреме Станислав Антонов предотврати гол във вратата на Дунав, а минути по-късно Иса подаде към Щерев, но ударът на последния бе блокиран и срещата завърши при този резултат.