Дунав победи с 5:0 отбора на Доростол (Силистра) в мач от седмия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. Точни за русенския тим бяха Преслав Петков (13'), Станислав Вълчев (33'), Джан Хасан (53') и Йордан Димитров (61',72').

Речното дерби се игра на основното игрище на комплекс "Дунав" в квартал "Здравец", където и двата отбора получиха подкрепа от трибуните. Срещата бе излъчена и в пряко предаване в платформата FCDLive в официалната страница на "драконите" във фейсбук.

Мачът започна с атаки. "Доростол" обаче не стигна до реална опасност пред вратата на домакините. Те на свой ред се възползваха първи от своите шансове. Преслав Петков беше най-съобразителен и завърши продължителна дунавска атака с точен изстрел от наказателното поле за 1:0 в 13-ата минута.

След попадението "драконите" владееха инициативата. Русенските фенове обаче трябваше да чакат до 34-ата минута, за да видят нов гол във вратата на гостите. Петков този път се отчете с асистенция, след като намери в наказателното поле Светослав Вълчев, който направи 2:0. Резултатът до почивката остана непроменен.

Дунавци започнаха по-активно втората част. Йордан Димитров пропусна да направи резултата класически, след като засече с глава центриране отдясно, но Калин Дянков опази врата си. В 53-ата минута обаче той беш надигран от Джан Хасан, който го преодоля, след като бе изведен сам срещу него и отбеляза за 3:0.

Осем минути по-късно Йордан Димитров увеличи дунавския аванс. Той бе изведен отляво с подаване от дълбочина на Диян Димов и стреля точно в горния ляв ъгъл за 4:0. В 72-ата минута русенският тим вече водеше с 5:0, след като Йордан Димитров засече с глава центриране отляво на Мартин Иванов. До края резултатът остана непроменен.

В следващия си мач от осмия кръг от първенството на Североизточната Трета лига "драконите" гостуват на Светкавица (Търговище) на 9 октомври, събота, от 16:00 часа.

Дунав с 19 отбора в националните първенства в различните възрасти

Така през този сезон над 250 деца от Академията на клуба ще защитават емблемата на Дунав и герба на Русе на републиканско ниво