Вторият тим на руския Кубан обърна Дунав в края на мача за успеха с 2:1 в контролна среща, играна в спортен комплекс "Титаник" в Анталия.

Русенци откриха резултата в 40-ата минута, когато Мирослав Будинов беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Арсен Хубулов срещу Бранимир Костадинов.

Тимът от Краснодар изравни в 79-ата минута. Никита Маляров също се разписа от дузпа, след като Владимир Обухов беше съборен в наказателното поле от вратаря Станислав Антонов.

Две минути преди края на мача Обухов донесе победата на Кубан с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Така Дунав претърпя втора поредна загуба в третата си контрола на турска територия. Утре по програма тимът на Веселин Великов трябва да играе с молдовския Милсами.