Отборът на Дунав загуби последната си контрола, след като формацията на Веселин Великов отстъпи с 0:1 на лидера в грузинското първенство Самтредия.

Срещата бе равностойна, но в 35-ата минута съперникът на българския тим успя да материализира най-чистото си положение, отбелязвайки единствения гол в мача.

"Драконите" се активизираха, но въпреки това не стигнаха до попадение, макар че имаха възможност да вкарат в 70-та минута, но Мирослав Будинов пропусна дузпа.

Така Дунав ще се прибере на родна земя с актив от 1 победа и 4 загуби по време на лагера в Турция. Русенци се наложиха над украинския Ворскла (Полтава) и отстъпиха на румънския Студенцеск (Яш), както и на руските Кубан (Краснодар) и Оренбург.

Дунав загуби от Оренбург с минималното 0:1