Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

Снимка 386645

90′

ГОООЛЛ ЗА ДУНАВ! Александров намалява резултата на 1:2 с удар от наказателното поле!

75′

Футболистите на Дунав се опитват да организират някакъв минимален натиск, но без успех.

68′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! "Смърфовете" нанесоха втори удар, след като Озболт намери Карагерен във вратарското поле, за да може последния да покачи на 2:0!

67′

Томашевич заменя Райков.

64′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Анте Аралица бележи, след като се възползва от технично подаване с гърди на Димитър Илиев в наказателното поле - 1:0!

59′

Симеон Райков опита да стреля от фаул, но Антонов спаси.

55′

Два опита за атаки на Дунав по левия фланг не представляват проблем за играчите на Акрапович.

51′

Карагерен направи добър пробив в наказателното поле, намери Абдулахи, който обаче стреля крайно неточно.

47′

Озболт пое топката в наказателното поле, но ударът му е неточен.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

Снимка 386643

42′

В рамките на 1 минута пловдивчани организираха две добри атаки чрез Карагерен и Аралица, които обаче не бяха материализирани.

34′

Жълт картон за Абдулахи.

30′

Натискът на гостите от Пловдив става все по-осезаем, макар че за момента играчите на Акрапович стигнаха само едно положение в началото на мача, при което Станислав Антонов отрази удар на Озболт.

25′

Домакините за момента изглеждат по-пасивни от играчите на Бруно Акрапович, поради което за момента липсват опасности пред вратата на Мартин Луков.

19′

Първи шанс за Дунав, но удар от фаул на футболист на "драконите" срещна стената.

12′

Аралица опита удар от далечна дистанция, но неуспешно.

10′

Карагерен отново е намерен в наказателното поле, но ударът му минава над вратата.

7′

Аралица опита остро центриране в наказателното поле към Карагерен, който обаче не успя да овладее топката.

3′

Ефектно изпълнение на Озболт от въздуха летеше към долния ляв ъгъл на Антонов, който обаче реагира добре и изби!

1′

23. Силвиев 29. Ангелов

Дунав приема Локомотив (Пловдив) в спор за място на 1/4 финалите от турнира за Купата на България.

Двата отбора съвсем скоро играха в шампионатен мач в Русе, спечелен от "драконите" с минимален резултат 1:0, но не и без сериозно съдийско рамо. Онази среща бе решена от дузпа, видимо несъществуваща.

Христо Крушарски: Бием Дунав, хващаме малко рибка и я занасяме обратно в Пловдив

Крушарски: Супер жребий, бием Дунав, хващаме малко рибка и я занасяме обратно в Пловдив

"Ще си изкараме една седмица почивка в Русе"

Престрелките между двата щаба започнаха отдавна, а първи на сцената се появи Христо Крушарски, който обяви мача с Дунав като "разходка за рибка и победа".

В часовете преди двубоя не му остана длъжен треньорът на "драконите" Людмил Киров, който определи Локомотив като абсолютно посредствен отбор.

И двата тима ще разчитат на най-доброто, с което разполагат, остава да видим само кой ще триуфмира и ще се промъкне напред в надпреварата за Купата на България.