Изненадата от началото на първенството в Първа лига - Дунав (Русе), наричан шеговито българския Лестър, поради факта, че след 5 кръга отборът на Веселин Великов е на първо място, озори Динамо (Букурещ) в контрола играна в румънската столица.

Домакините победиха с 3:2, но лидерът в българския шампионат се представи достойно срещу своя именит балкански съперник.

Проверката бе използвана за изява на по-млади футболисти, като в игра влязоха и част от момчетата от юношеския отбор до 19 г. на „драконите“.

Това позволи на румънците да бъдат по-активни в началото. Дунавци все пак постепенно овладяха топката, докато 18-кратният шампион на Румъния разчиташе повече на контраатаки. Именно при две подобни ситуации хърватинът Антун Палич в 37-ата минута и Серджиу Ханку в последните секунди на първата част направиха 2:0.

След почивката активната и настойчива игра на русенския тим даде резултат и капитанът Диян Димов не остави шансове на противниковия вратар с точен изстрел от 30-ина метра за 1:2 в 56-ата минута. Само 2 минути по-късно обаче Валентин Лазар отново увеличи преднината на домакините за 3:1. В 64-ата минута Васил Шопов се измъкна от централните бранители на съперника и прехвърли красиво румънския страж за крайното 2:3.