Ръководството на Добруджа използва официалния си сайт, за да обяви защо се е стигнало до наказанието от ФИФА, което спира клуба от Втора лига да картотекира нови футболисти за три трансферни прозореца. Целият казус е заради дисциплинарно уволнения Софиан Диа.

Ето какво пишат "жълто-зелените":

"ОФИЦИАЛНО ИЗЯВЛЕНИЕ

ПФК Добруджа 1919 информира своите привърженици и обществеността, че преди няколко дни клубът бе официално уведомен от ФИФА относно финансови претенции от бившия ни дисциплинарно уволнен футболист Софиан Диа. Считано към настоящия момент, претендираната сума е напълно изплатена и въпросът е окончателно разрешен.

Клубът винаги е работил в съответствие с международните регулации и ще продължи да защитава доброто си име и интересите си по професионален и отговорен начин.

ПФК Добруджа 1919

ФИФА наказа сурово Добруджа, наложи му трансферно ембарго

ФИФА наказа сурово Добруджа, наложи му трансферно ембарго

Тимът от Втора лига не може да картотекира новите си попълнения