"Много съм щастлив и много тъжен. защото това е много тъжен ден. Не знаех дали ще се състезавам. Не може да оставяме терористите да решават живота ни. Според мен това това е правилното решение. Естествено е, че съм дошъл тук за да спечеля часовника." - каза Том Дюмулен.

Часовникарят Том Дюмулен спечели с повече от минута преднина 13-тия "часовникарски" етап  от Тур дьо Франс. Втори остана лидерът в генералното класиране Крис Фрум, който увеличи преднината си пред всички останали колоездачи. От големите съперници на Фрум само Боуке Молема регистрира загуба под 1 минута от него и излезе на второ място в генералното класиране, измествайки Адам Йейтс. голямото болшинство състезатели финишираха между 3 и 4 минути след времето на победителя.

Дюмулен поведе от самото начало и през цялото време увеличаваше преднината си. Фрум тръгна по-консервативно и на първата контрола беше със шесто време. Нещо, което даде основание на неговите критици да му предричат провал в етапа по часовник. След това той стабилизира ездата си и трупаше най-малки изоставания спрямо Дюмулен.

Очаквано Кинтана и Йейтс загубиха по 2 минути от Фрум.

Първи часовник в Тур дьо Франс

Ще окажат ли влияние драмите от вчера?

Класиране в 13-тия етап (часовник 37.5км)

Отборно класиране: 1. БМК 171:28:49, 2. Мовистар +3:50, 3. Скай 7:42

Зелена фланелка: 1. Петер Саган 309т, 2. Марк Кавендиш 219т, 3. Марсел Кител 202т.

Фланелка за катерачи: 1. томас де Хендт 89т, 2. Рафал Майка 77т, 3. Даниел Наваро 68т.

Млад състезател: 1. Адам Йейтс 58:05:36, 2. Лоуис Ментьес +3:03, 3. Уарен Баргюл +5:38.

Мисля че днес има много по-важни неща от колоезденето. Трябва да помогнем хората да преодолят мъката. Ница е много близо до Монте Карло, където живея. Аз имам отношение към случилото се вчера. - каза Крис Фрум след състезанието.

Утре има преходен етап с изцяло равнинен финал. Етап за спринтьори или откъснали се състезатели.