Представителят на домакините Тибо Пино спечели предпоследния 20-и етап на Тур дьо Франс. Британецът Крис Фрум запази жълтата фланелка на лидер в надпреварата, с което на практика си осигури втора победа в Обиколката след 2013 година.

Пино завърши първи на Алп Д'Юез, а втори на 18 секунди завърши Найро Кинтана (Колумбия), а трети на 41 секунди финишира Райдър Хешедал (Канада). Испанецът Алехандро Валверде се нареди четвърти на 1:38 минута, а със същото време Фрум остана пети.

Кинтана, който стартира деня от втора позиция в генералното класиране с изоставане от 2:38 секунди зад лидера, беше много активен в планинския етап, опитвайки се да навакса пасива.

Фрум успяваше да удържа атаките на колумбиеца, но в последното 13,8-километрово изкачване Кинтана успя да се откъсне, докато британецът видимо имаше проблеми.

Фрум все пак успя да намери ритъма си и позволи на колумбеица да съкрати само 1:26 минута, което означава, че утре той ще триумфира на Шанз-Елизе в Париж, тъй като по традиция в последния етап не се правят атаки. Британецът води с общо време 81:56:33 часа, пред Кинтана, който изостава на 1:12 минута и Валверде, който ще завърши трети с пасив от 5:25 минути.

Миналогодишният шампион Винченцо Нибали (Италия) не успя да се пребори за място на подиума. Той ще финишира четвърти на 8:36 минути. Двукратният победител от 2007 и 2009 година и първенец в тазгодишното издание на Обиколката на Италия Алберто Контадор (Испания) пък завършва пети на 9:48 минути.