Марк Кавендиш спечели с няколко сантиметра финалният спринт на третия етап от Тур дьо Франс. На журито му бяха необходими няколко секунди да разгледа фотофиниша за да обяви победителя.

Соченият предварително за фаворит Марсел Кител вдигна победно ръка след финала в Анжер, но ясно се видя, че накрая Кавендиш го изпревари минимално. Носителят на жълтата фланелка Петер Саган не може да увеличи преднината си, добавяйки бонус секунди, след като завърши четвърти. Брайън Кокар спечели също с малко спринта за третото място.

Извеждането за Марсел Кител беше направено перфектно, но Кавендиш се залепи зад него и независимо, че финалът беше на леко изкачване успя да спечели. Както е известно колоездачът от остров Ман ще участва на Олимпиадата на писта и подготовката, която е направил е перфектна за спринтьорските етапи.

Това е 28-ма победа на състезателя на Дайменшън Дейта и е изравнен рекорд на великия Бернар Ино. Само Еди Меркс има 34 етапни победи на най-голямото колоездачно състезание.

Третият етап от Тур дьо Франс е дълъг и равен

Очаква се Петер Саган да затвърди лидерството си

Колоездачите решиха да се разходят в днешния трети етап от Тур дьо Франс. В продължение на повече от пет часа средната скорост на движение беше около 35 км в час. За сравнение най-ниската скорост, която бяха задали организаторите на надпреварата беше 39 км в час.

Арминдо Фонсека се откъсна от самото начало и направи разлика от 11 минути. Постепенно преднината му намаля, но той продължи да кара сам. 80км преди финала Томи Вьоклер се присъедини към него и двамата караха дълго време заедно, докато не бяха изядени от основната група в последните 10 километра.

Бавният етап нямаше как да донесе съществени промени в генералното класиране.

Генерално класиране след етап №3 на Тур дьо Франс 2016.