23-годишният Валерио Конти от Лампре-Мерида спечели 13-тия етап от Вуелтата. Това беше най-дългият етап в тазгодишното издание ма Обиколката на Испания. Дължината му беше 213.4км от Билбао до Урдакс-Данчаринеа в страната на баските. Италианецът направи атака в групата на откъсналите се 15 км преди финала. Натрупа 55 сек. преднина. Той беше наясно, че преследвачите няма да дават равностойни смени и запази преднината си.
"Това е първата ми победа в големите Турове. Чувството е прекрасно. Днес беше перфектната ситуация да постигна победата" - каза щастливия Валерио Конти.
Втори финишира Данили Вис от БМК, а трети Сергей Лагутин от Катюша.
Основната група се предвижи в туристическо темпо и завърши на 34 мин. зад победителя. Фаворитите решиха да си починат в движение и да направят активна тренировка.
Никой не пожела да рискува преди утрешния кралски етап, който започва в 12:45 часа българско време. Ще се прекосят териториите на три държави - Испания, Андора и Франция.
Ще има ли развитие в битката между Кинтана и Фрум? И идва ли времето на Контадор?
Класиране след 13-тия етап на Ла Вуелта 2016
1. Наиро Кинтана (Кол - Мовистар) 42:21:48
2. Кристофър Фрум (Вбр - Скай) +0:54
3. Алехандро Валверде (Исп - Мовистар) +1:05
4. Естебан Чавес (Кол - Орика) +2:34
5. Алберто Контадор (Исп - Тинкоф) +3:08
6. Леополд Кьониг (Чех - Скай) +3:09
7. Саймън Йейтс (Вбр - Орика) +3:25
8. Микеле Скарпони (Ита - Астана) +3:34
9. Давид де ла Крус (Исп - Куик-Степ) +3:45
10.Самуел Санчес (Исп - БМК) +3:56