Вихрен стигна до успех с 4:3 над Черно море след изпълнение на дузпи и елиминира "моряците" от 1/8-финалите за Купата на България. На стадиона в Сандански и двата отбора изчакваха предимно грешки на съперника, за да организират опасност.

Първото по-сериозно голово положение бе пред вратата на домакините. В 33-ата минута удар на Масена Моке бе отразен с мъка от Георги Шейтанов. В 40-ата минута след центриране от корнер Краси Колев се намеси успешно и спря топката, която попадаше във връхлитащият Георги Владимиров.

Още в началото на втората част гостите опитаха натиск. В 49-ата минута удар на Моке премина на сантиметри край вратата на санданчани. В 70-ата минута най-чистото положение за Вихрен в мача пропусна нигериецът Окуй, който получи топката от Сержиньо, но стреля неточно. Нулевото равенство се запази до края на редовното време.

Единствената голова ситуация в продълженията бе в 101-ата минута, когато отново Окуй се отличи с фрапантен пропуск. В този момент нигериецът получи топката от Сержиньо, който финтира двама бранители на "моряците".

При дузпите точни за домакините бяха Господинов, Окуй, Христозов и Софрониев. С пропуск се отличи единствено Петър Димитров.

За Черно море от бялата точка не успяха да вкарат Владимиров и Андонов. Точни бяха Томаш, Генчев и Моралес. Така финалистът в турнира от миналия сезон напусна борбата.