Верея се класира на полуфиналите за Купата на България. Старозагорци победиха Дунав (Русе) с 2:0 на своя стадион "Трейс Арена".

Това е първо класиране в историята на Верея на полуфиналите в този турнир.

В герой на мача се превърна Педро Еуженио, който вкара и двата гола в мача. От своя страна Дунав не успя да отвърне на удара и ще трябва да се съсредоточи в изявите си в първенството.

НА ЖИВО: Верея - Дунав

Двата тима определят последния полуфиналист

Първото попадение падна в 22-ата минута, когато Педро Еуженио вкара много красив гол. От над 20 метра, той прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 74-ата минута, Христофор Хубчев не успя да изчисти центриране в наказателното поле, като вместо това я насочи към връхлитащия Педро Еуженио, който без проблем от непосредствена близост удвои аванса на домакините.

До края на мача, "драконите" така и не успяха да създадат нито едно чисто голово положение пред вратата на Арлигашки и заслужено Верея триумфира.

Както е известно, на полуфиналите по-рано се класираха Лудогорец, Ботев (Пд) и Литекс.