Академик отпадна от турнира за Купата на България, след като в София загуби с 2:3 от Велбъжд (Кюстендил).

Домакините започнаха срещата уверено. В 40-ата минута Петър Станев - Царицата центрира към Симеон Атанасов, който откри резултата.

Малко след подновяването на играта обаче Диян Велков успя да изравни. Само 7 минути по-късно, в 59-ата, капитанът на софиянци Костадин Пилитов пак изведе своя тим напред. За кюстендилци в игра се появи неостаряващият Мартин Зафиров, който изостри играта.

В 72-ата минута той се възползва от грешка в отбраната на Академик и промуши топката под плонжа на Виктор Георгиев за 2:2. Друг екс играч на ЦСКА Спас Гигов донесе победата на гостуващия тим от Кюстендил.

В 87-ата минута, когато срещата отиваше към продължения, той открадна топката от центъра, напредна, стигна до точката за изпълнение на дузпа и вкара за крайното 3:2.