ЦСКА успя да се промъкне на осминафиналите в турнира за Купата на България. „Червените" паднаха с 0:1 в реванша от Лудогорец, но благодарение успеха с 2;1 в Разград се класираха за следващата фаза.

Двубоят днес, който се игра пред не повече от 3500 души на „Васил Левски" нямаше нищо общо с предишните сблъсъци между двата тима. Положенията пред вратите на практика липсваха, като на терена изобилстваха острите сблъсъци и откровени грубости.

Лудогорец получи числено преимущество още в 19-ата минута, когато Присо удари без топка Кайсара и получи директен червен картон.

Това обаче далеч не допринесе за качеството на мача. Отборът на Стойчо Младенов нормално се затвори и предостави инициативата на гостите. Те обаче така и не успяха да сътворят абсолютно нищо интересно пред Черни.

След почивката Лудогорец вдигна оборотите и подобри играта си, което обаче не даде резултат веднага. Мишел Платини пък непрекъснато тормозеше отбраната на шампионите.

Липсата на гол изнерви Лудогорец и Кайсара не издържа. Той направи изключително глупав фаул за втори жълт картон и също пое към съблекалните.

Противно на логиката, „зелените" успяха да отбележат гол, когато численото равенство на терена бе възстановено. Бандаловски покри засадата хитро подаване към Гъргоров, Венков не успя да избие и топката отиде у нисичкия нападател, който матира Черни.

В останалите десетина минути обаче разградчани така и не успяха да отправят сериозен удар и отпадна още на 1/16-финалите.