ЦСКА победи Славия в първи мач от полуфиналите за Sesame Купа на България. "Червените" се наложиха с 2:0 като гост на стадиона в "Овча Купел".

Гьоко Зайков си заби автогол през първото полувреме, а в самия край Турицов удвои от дузпа.

Така играчите на ЦСКА успяха да зарадват своя старши треньор Стойчо Младенов за днешния му рожден ден. Специалистът, който обаче гледаше от трибуните заради наказание, стана на 65 години.

Снимка 570386

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като гостите бяха по-дейни през първата част, а "белите" се активизираха през вторите 45 минути.

Играта бе доста оспорвана, но и на трибуните бе интересно. Фенове на ЦСКА прекъснаха за малко срещата си с хвърляне на димки и седалки към терена. Вероятно тимът ще понесе и сериозно наказание заради тези им действия.

Снимка 570395

Срещата започна динамично. В 10-ата минута "червените" допуснаха грешка в защита, а Юга буквално подари топката на Кирилов, който отигра добре, мина през Турицов и подаде на Мартин Петков, който стреля, но Евтимов се намеси и не допусна гол в мрежата си.

Малко по-късно Мазику прати топката в наказателното поле, където Кайседо отклони с глава към Йомов, а бившият играч на Славия стреля много опасно, но Вуцов се разтегна и изби.

Славия - ЦСКА, Турицов удвои от дузпа!

В края на мача

В 23-ата минута, "червените" материализираха натиска си с попадение. След добра атака, Варела от границите на наказателното поле, пусна вляво към Маурисио Гарсес, който отправи ниско подаване към Кайседо, но Гьоко Зайков в опита си да изчисти, насочи в собствената си врата.

След попадението "армейците" продължиха с натиска, но не създадоха нова голова възможност и така се оттеглиха на почивката с гол преднина.

През втората част "белите" взеха инициативата. В първите минути след подновяване на играта, Тони Тасев напредна по фланга и центрира почти от аутлинията, но никой от съотборниците му не успя да засече и Евтимов изби.

В 64-ата минута, срещата бе временно спряна заради хвърлени димки от страна на "червените" фенове. Към терена полетяха и сериозен брой седалки. След 5-минутна пауза, играта бе подновена.

Снимка 570413

В 70-ата минута, за пореден път вратарят на ЦСКА спаси тима си след като изби решително опасен удар с десния крак на влезлия преди малко Добрев.

Минути по-късно, "червените" поискаха дузпа след като Мазику падна след съприкосновение с Томбак. След намесата на ВАР, Никола Попов отсъди - 11-метров наказателен удар нямаше.

Снимка 570411

Три минути по-късно, Мухар центрира в наказателното поле, Кайседо се размина, а Гарсес на далечната греда не успя да играе добре с топката и пропусна златен шанс.

В последната минута на добавеното време, Кайседо намери в наказателното поле Варела, а Томбак от задна позиция го фаулира и съдията бе категоричен в решението си да отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Иван Турицов, който не среши, а Вуцов се хвърли в други ъгъл, за да инкасира нов гол в мрежата си - 0:2.

Реваншът на "Българска армия" е на 21 април.