ЦСКА не допусна изненада и очаквано победи Монтана като гост с 2:1 в мач от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България. По едно попадение за "червените" реализираха Йордан Юруков и Еуген Трика, а почетният гол за домакините вкара Мирослав Антонов от дузпа секунди преди края на двубоя.

Изненадващо двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство. Футболистите на ЦСКА много не се напрягаха през първото полувреме, но през второто вдигнаха оборотите и успяха да вкарат два гола.

В 56-ата минута Велизар Димитров нахлу в наказателното поле на Монтана и пусна топката към оставеният непокрит Йордан Юруков, който с премерен удар направи 1:0. В 80-ата минута "червените" си свършиха работата, реализирайки второ попадение. Автор на гола бе Еуген Трика, който финтира бранител на домакините и отбеляза с лекота.

Секунди преди края на двубоя, когато зрителите на Монтана вече бяха започнали да се разотиват бе отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на Валентин Илиев. От бялата точка почетното попадение за Монтана реализира Мирослав Антонов.

Литекс също очаквано продължи на 1/4-финалите след категоричен успех с 4:0 над Рилски спортист. Всичките голове паднаха след почивката, когато "оранжевите" значително вдигнаха оборотите. С два гола на Сандриньо и по един на Борислав Хазуров и Тайс Слайтер "оранжевите" отчаяха съперника си.

Тодор КолевСлавия се наложи с 3:1 над Ботев (Пд) пред около 300 зрители на стадиона в квартал "Овча Купел". Поредните си попадения за сезона реализираха футболистите на "белите" Тодор Колев (на снимката), Саша Симонович и Илия Илиев.

За пловдивчани гол вкара Атанас Въргов директно от пряк свободен удар.  Славия се класира за четвъртфиналите на турнира след четиригодишно прекъсване.

Тимът на Берое се класира за четвъртфиналната фаза на турнира, след като победи като гост втородивизионния Сливен с 2:1. Всичко по-интересно в този мач се случи в последния половин час. В 60-ата минута Тодор Симов даде преднина на гостите. Далечен удар на Айзък Куоки бе избит от вратаря на домакините, но притичалия Симов вкара за 1:0 за Берое.

Само три минути по-късно обаче домакините стигнаха до равенство, след като Мирослав Миндев реализира отсъдената от рефера дузпа. Крайното 2:1 за старозагорци оформи резервата Герасим Заков. Публиката на стадион "Хаджи Димитър" създаде доста проблеми на органите на реда преди, по време и след двубоя.

Сред четвъртфиналистите е и тима на Локомотив (Пловдив). Пловдивчани победиха като гости втородивизионния Дунав (Русе) с 4:1. Заради наказание русенци приеха Локомотив във Велико Търново.

Отборът на Дунав започна по-активно мача, като още в 5-ата минута Трифонов излезе очи в очи със Стоян Колев, но вратаря спаси.

В 12-ата минута русенци излязоха напред в резултата, след като Кирилов засече центриране в наказателното поле на Колев.

Пловдивчани възстановиха равенството след половин час игра, след като един от най-добрите на терена Алекс дос Сантос бе точен с глава.

Надеждите на домакините за нещо от този мач свършиха в 41-ата минута, Илами Халими
когато Илами Халими (на снимката) се възползва по най-добрия начин от
центриране на Йошев и направи 2:1 за Локомотив.

През втората част гостите вкараха още две попадения чрез Златински от дузпа в 54-ата и резервата Дани Кики в 80-ата минута.

Домакините играха от 54-ата минута с човек по-малко на терена, след като само за няколко минути Илиян Памуков си изкара два жълти картона за груби нарушения.

Жребият за 1/4-финалната фаза на турнира ще се тегли около Коледа.