ЦСКА победи Черно море на осминафиналите за Купата на България. "Червените" се наложиха над "моряците" с 3:1 на "Българска армия".

По този начин, възпитаниците на Бруно Акрапович се класираха на четвъртфиналите и успяха да се реваншират пред феновете си след загубата от Лудогорец в миналия кръг.

Едно от новите попълнения на "армейците" Бисмарк Чарлс откри резултата, вкарвайки първия си гол с екипа на тима. Георги Йомов удвои от дузпа, а в началото на втората част направи преднината на "червените" класическа. Капитанът на "моряците" Даниел Димов намали, но гостите не успяха да стигнат до нови попадения и така отпаднаха от турнира.

ЦСКА - Черно море, 3:1 Чарлс откри, Йомов се разписа на два пъти, Димов намали

Залогът е място на четвъртфиналите в надпреварата

В стартовия състав, Мено Кох замени Пламен Гълъбов в стартовия състав, а Амос Юга бе отстъпил мястото си на Бисмарк Чарлс, в сравнение с последния двубой на "червените" срещу Лудогорец.

Снимка 521164

Срещата започна предпазливо за двата отбора.

В 10-ата минута вратарят на гостите сгреши фатално след като подаде на Влатко Дробаров в наказателното поле, като бранителят веднага му върна топката. Стражът не успя да я отиграе добре и да я прати спокойно към друг свой съотборник и точно пред него, новото попъление на "червените" Бисмарк Чарлс засече и на опразнената врата, стори най-лесното, да вкара за 1:0.

Две минути по-късно, имаше претенции на "червените" към Волен Чинков за дузпа след като Георги Йомов бе повален в наказателното поле след съприкосновение с Гарсия. Реферът подмина ситуацията. Гостите отитаха натиск в следващите минути, но не създадоха опасни положения.

Снимка 521162

В 37-ата минута, Даниел Димов фаулира Бисмарк Чарлс в наказателното поле, а Волен Чинков категорично отсъди дузпа. Георги Йомов изпълни, Дюлгеров улови ъгъла, но в крайна сметка, топката влезе в мрежата му за 2:0 за "армейците".

До края на полувремето не се стигна до по-чисти положения пред двете врати и така домакините се оттеглиха на почивка с комфортна преднина.

Снимка 521161

През втората част не липсаше интрига. В 49-ата минута, Георги Йомов направи преднината на "червените" класическа след като Брадли Мазику проби отляво, справи се с няколко бранители на "моряците" и подаде успоредно на 23-годишния халф, който от границите на наказателното поле вкара за 3:0.

Черно море опита да се върне в мача. В 62-ата минута, Даниел Димов засече с глава от фаул, изпълнен от Родриго. Матей изпусна капита на "моряците" и така те намалиха резултата.

До края на мача, "моряците" опитаха натиск, но "армейците" успяха да опазят вратата си и не допуснаха нови попадения в нея.

Така ЦСА се класира на четвъртфиналите на Купата на България, а "моряците" отпаднаха с високо вдигнати глави.