ЦСКА се класира за финала за Купата на България! "Червените" сломиха съпротивата на Ботев (Пловдив) с 2:0 на "Армията" и след 0:0 в първата среща ще спорят за трофея. Иван Бандаловски си вкара автогол в 19-ата минута, а в 54-ата Али Соу оформи крайния резултат.

Съперник на столичани във финала ще бъде Локомотив (Пловдив). Това ще бъде първи сблъсък между двата тима в спор за трофея.

ЦСКА - Ботев (Пловдив), на живо

ЦСКА - Ботев 2:0, гол на Соу

Сблъсъкът обещава зрелище

Възпитаниците на Милош Крушчич изиграха силен мач и напълно заслужиха успеха си. С изключение на началните минути на втората част, ЦСКА видимо бе по-добрият отбор на терена. "Канарчетата" може да съжаляват, тъй като имаха две отлични възможности да изравнят, но Тонев пропусна, а Неделев удари греда.

Срещата започна с очаквано териториално предимство за "червените". В 3-ата минута Балтанов изчисти опасно центриране в наказателното поле на Мазику. Малко по-късно удар на Тиаго от пряк свободен удар срещна играч на стената.

Снимка 485215

В 11-ата минута Антов и Вутов се сблъскаха, след което нападателят на "канарчетата" бе с разкървавена глава.

ЦСКА поведе в 19-ата минута. Домакините организираха атака на скорост отдясно. Кери изведе Турицов, който центрира остро към Соу. Гамбиецът не уцели топката, но кълбото срещна крака на Бандаловски и стана неспасяемо за Янко Георгиев - 1:0.

Снимка 485217

В 29-ата минута Евандро стреля мощно от 22 метра, но Георгиев успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Соу нанесе удар с глава, който мина покрай вратата.

Снимка 485218

ЦСКА бе близо до втори гол в 42-ата минута. Тогава Мазику проби отляво и центрира остро. Георгиев успя да избие топката. Кълбото стигна до Кери, който веднага шутира. Бандаловски се хвърли и блокира удара на ирландеца.

Снимка 485223

В 45-ата минута Кери отправи топовен удар от границата на наказателното поле, който попадна в ръцете на Георгиев.

В началото на второто полувреме Ботев погледна по-смело към вратата на Бусато. В 47-ата минута Вутов изведе Филипов отдясно. Защитникът намери Тонев, който бе оставен сам на точката на дузпата. Нападателят обаче не успя да уцели вратата, стреляйки в аут.

Снимка 485224

В 52-ата минута Тиаго фаулира Неделев пред наказателното поле. Халфът изпълни прекия свободен удар, но прати топката в горната греда.

"Червените" отговориха с втори гол две минути след това. Тиаго и Соу направиха двойно. Португалецът потърси отново своя съотборник в наказателното поле, Филипов не успя да избие топката и за гамбиеца остана по-лесното да отбележи за 2:0.

Снимка 485228

В 58-ата минута Малинов отне топката от Балтанов и нанесе удар от границата на наказателното поле, който Георгиев спаси. Малко по-късно вратарят на гостите отрази нов шут на Кери.

До края на мача ЦСКА не позволи на Ботев да затрудни Бусато по никакъв начин и спокойно дочака края на срещата.

Снимка 485226

Така "червените" взеха реванш от пловдивчани за миналогодишния полуфинал и ще спори с Локомотив (Пловдив) във финала следващата сряда.