ЦСКА се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Макар и трудно, момчетата на Любослав Пенев победиха с 1:0 като гост тима на Свиленград. Единственият гол в двубоя падна в 76-ата минута, а негов автор стана Мишел Платини. Домакините, които бяха подкрепяни от повече от 2000 зрители, направиха силен мач и създадоха повече опасности пред противниковата врата, но в крайна сметка напуснаха турнира след достойна загуба.

Двубоят на стадион "Колодрума" започна равностойно, като домакините от Свиленград по нищо не отстъпваха на именития си противник. През голяма част от полувремето двата отбора водеха битка предимно в центъра на терена, а головите възможности бяха дефицит. В средата на първата част Любо Пенев бе принуден да направи смяна в тима си. Иван Стоянов получи удар в бедрото и напусна терена контузен, а мястото му зае Спас Делев.

Първото голово положение се откри пред домакините в 33-ата минута. Тодор Христов бе изведе сам срещу Ивай Петров, но не успя да прокара топката покрай опитния вратар. ЦСКА отговори подобаващо и 5 минути по-късно Тимонов центрира остро по земя в наказателното поле, но Данчо Тодоров не нанесе точен удар. В 42-ата минута отново Тодоров опита късмета си, но този път прехвърлящия удар на нисичкия халф се отби в гредата. В заключителните секунди на полувремето свиленградчани отново погледнаха към вратата на ЦСКА и Минков отправи силен, но неточен удар.

Първите голови положения след почивката се откриха пред нападателите на Свиленгард, но вратарят на "червените" Петров така и не бе затруднен с точен удар. В 56-ата минута пък столичани пропиляха златен шанс. Тимонов центрира в пеналта към непокрития Делев, но нападателят нанесе смехотворен удар, който излезе в аут.

Точно след час игра "зелените" органиизраха поредната си бърза атака, завършена точно от Петров. Ударът на нападателя бе париран от съфамилника му на вратата на ЦСКА.
Опитът на ЦСКА си каза думата и в 76-ата минута "червените" откриха резултата. Спас Делев центрира отлично към Платини, който с глава заби топката неспасяемо в мрежата на домакините. До края на мача "зелените" нямаха сили да върнат гола и в крайна сметка напуснаха турнира след минимална загуба. ЦСКА пък можеха да вкарат втори гол, но Данчо Тодоров направи сериозен пропуск от 2-3 метра.

В последните секунди съдията Цветан Кръстев спеси абсолютен червен картон на Кирил Котев, който събори противников нападател.

В крайна сметка "армейците" продължават напред.