Марица отпадна от надпреварата в турнира за Купата на България, след като заслужено загуби от Спортист (Своге) с 0:1.

Домакините изиграха най-слабия си мач у дома от началото на шампионата. Срещата бе дебют за двамата треньори Иван Петров - Чекиста на домакините и Николай Тодоров - Кайзера за гостите.

За Кайзера дебютът бе успешен, въпреки че маричани започнаха по добре срещата. Още в 5-ата минута пловдивчани можеха да открият резултата. Емил Стоев напредна и стреля отдалеч, но топката мина покрай левия стълб на вратата.

В 15-ата минута отново Бадема сътвори нещо интересно, като стреля силно от 10 метра и вратарят на гостите с мъка изби. След корнера Стоев с глава свали топката към Камен Апостолов, но капитанът на домакините от 2-3 мета не уцели празната врата.

В 56-ата минута след центриране от фаул капитанът на Спортист Лъчезар Младенов остана сам и от малкото наказателно поле прати топката в левия ъгъл на вратата. До края на срещата Марица опита да върне попадението, но атаките бяха хаотични и натискът не даде резултат. В последните минути домакините направиха няколко положения, от които обаче попадение така и не падна.

МАРИЦА - СПОРТИСТ (Своге) 0:1
0:1 Л. Младенов (56)

Марица: Акалски, Пл. Крачунов, Ст. Крачунов, Вл. Байрев, Банев, Апостолов, Стефанов, Пл. Коларов (74 - Кузмов), Стоев, Д. Байрев (61 - Лазаров), Тодоров (66 - Абушев)

Спортист (Своге): Кочев, Тошев, Цветков (64 - Ананиев), Василев (80 - Борисов), Малинов, Младенов, Чернев (72 - Райчев), Стоименов, Павлов, Ангелов, Върбанов

Стадион: "Марица" - 200 зрители
Съдии: Ив. Петров, Ангелов, Симов
Жълти картони: Акалски (М), Чернев, Върбанов (С)