Турнир: Купа на България Стадион: "Градски", Радомир Зрители: 1578

КРАЙ НА МАЧА!

Без изненада: Септември е полуфиналист за Купата на България

Столичани не сгрешиха срещу сензацията Струмска слава (Радомир)

85′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 0:2! Пет минути преди края, Септември попари устрема на своя опонент с втори гол. Негов автор стана резервата Георги Русев, подпечатал мястото на своя клуб сред най-добрите четири тима в надпреварата.

74′

Септември умело държи контрола над мача. Гостите демонстрира сериозна активност по двата фланга, но втои гол в мрежата на Петков засега не пада.

70′

КОС! Максим Кос продължи да тормози представителя на Първа лига. В 70-ата минута той изпълни почти перфектен фаул, който със сетни сили беше избит от ветерана Вальо Галев.

68′

НИКОЛОВ! След паузата атаките на Струмска слава станаха с една идея по-опасни, като "вина" за това носеше включването на белгиеца Максим Кос. В 68-ата минута капитанът на домакините - Борислав Николов можеше да върне интригата в този четвъртфинал, но не успя да отправи хубав изстрел с глава след центриране от корнер.

59′

Домакините извършиха и трите си смени, но до този момент това не променя ролята им на аутсайдер в мача.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ!! 0:1!! Малко преди паузат, Септември заслужено успя да се добере до гол и този път той беше напълно редовен. Реферът Владимир Вълков не подмина игра с ръка на Тодор Зюмбулев в наказателното поле на Струмска слава и отсъди дузпа за "виненочервените". С отговорната задача се нагърби Иван Тилев, който матира Драгомир Петков за 0:1!

38′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Столичани стигнаха до попадение в 38-ата минута, когато Александър Дюлгеров продължи с глава центрирана топка от корнер. Така тя стигна до своя втори адресат Фабиано Алвеш, който с лекота я вкара в мрежата. Радостта на бразилеца обаче бързо бе потушена заради сигнала за засада.

30′

Селекцията на Христо Арангелов си позволява да бъде малко по-безкомпромисна в единоборствата, като до този момент столичани са извършили двойно повече нарушения от своя опонент.

28′

До момента няма точен удар към една от двете врати.

10′

Равностойни първи 10 минути на срещата, през които по нищо не се показва, че двата тима не са в една и съща футболна дивизия. Играта се провежда предимно в центъра, като до момента изпъкват здравите единоборства.

1′

22. Антон Тунгаров 4. Иван Арсов

Отборите на Струмска слава и Септември се изправят един срещу друг в третия четвъртфинал от турнира за Купата на България.

ЦСКА елиминира Лудогорец и е на полуфинал за Купата на България

"Червен" шамар за Лудогорец! ЦСКА превзе Разград и е на 1/2-финал за Купата на България

Любо Пенев продължава без загуба срещу "орлите", гол на Рубен Пинто реши емоционалното дерби

Тимът от Радомир е голямата сензация в надпреварата като до този момент отстрани Царско село и Черноморец (Балчик), за да намери място в Топ 8. Селекцията на Владимир Димитров вече диша и по-спокойно във Втора лига, като трябва да стане чудо, за да не запази мястото си в дивизията и за следващия сезон.

Снимка 416217

Големият лидер на тима е централният защитник Мартин Костов, който внася нужната стабилност в отбраната на радомирци. Домакините обаче ще трябва да се оправят без други свои ключови играчи - Александър Аспарухов и Димитър Петков, които бяха изгонени в последния шампионатен двубой срещу Пирин.

С интерес към ще наблюдаваме изявите на чуждестранните състезатели Хуан Калдерон и Максим Кос, които са тайното оръжие на Струмска слава за продължаване на полуфиналите. Атаката им ще бъде водена от намиращия се в добра форма Христо Кирев.

Кървава битка, продължения и 20 дузпи: Локомотив (Пд) разплака Етър и е на полуфинал за Купата на България!

"Болярите" пропиляха невероятен шанс

Представителят на Първа лига - Септември отново влезе в поредица от мачове без победа, които към момента са пет на брой. За столичани ще липсват аказаните защитници Стилиян Николов и Георги Стоичков. Александър Башлиев е с травма. С дългосрочна контузия е Преслав Йорданов. На върха на атаката пък Илия Димитров е предпочетен пред Мандиангу.

Спортният директор Кристиян Добрев пък обяви, че всички в клуба мечтаят за място сред най-добрите четири на турнира. Той увери, че няма да допусне никакво подценяване на противника.

Снимка 403820

Източник: Фк Септември; facebook

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Веселин Мишев и Петър Джугански. Делегат на БФС е Николета Вълкова, а работата на реферите ще следи Валентин Добрев.