Марица (Пловдив) продължава с добрите си игри. Пловдивчани надвиха днес Спортист (Своге) с 2:0 и се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Попаденията за Марица станаха дело на Димитър Байрев и Васил Стефанов. Байрев изведе Марица напред в 23-ата минута, а в 52-ата Стефанов удвои и подпечата визите на своя тима за следващия кръг.

Успех записа и другия пловдивски тим от Източната "Б" група - Спартак. В Бяла Слатина спартаклии нямаха проблем с местния Чавдар и победиха с 2:1. Голмайсторът на тима Георги Стоянов откри за Спартак в 15-ата минута.

Нападателят се разписа с глава, след като се извиси над отбраната на домакините. В 28-ата минута Аргиров удвои преднината на гостите. Почетното попадение за Чавдар стана дело на Венцислав Харизанов в началото на втората част.