ФК Созопол продължава напред за Купата на България след нов успех в предварителните кръгове от турнира. Вчера на стадион "Миньор" в Раднево, възпитаниците на Маргарит Димов отстраниха местния тим, след изпъление на дузпи и равенство в редовното време - 1:1. Така Созопол вече чака жребия и отбор от Втора лига. "Небесносините" напълно заслужено се класираха напред, след като и тази година имаха трудни съперници в лицето на Черноморец (Бургас), Несебър и Миньор (Раднево) от предварителните кръгове в надпреварата.

Тимовете от елита ще научат съперниците си за Купата

Жребият започва в 11

Вчера наставникът на Созопол даде почивка на основни футболисти, които играят по-често в шампионата, а други ги пусна след почивката. Опитният бранител Диян Лефтеров бе в групата, но получи почивка. Нападателят Венцислав Гюзелев бе наказан за червения си картон от последния кръг в шампионата с ОФК Несебър. Юношата на Славия Ангел Каракашев беше болен и не пътува с отбора. В групата за мача бяха още юношите Даниел Андреев, вратарят Владислав Великин, Златко Ненов и появилите се след почивката Кристиян Иванов, Антонио Ласков и Радослав Байчев.

Созопол напълно заслужено се класира напред за Купата на България, след като показа повече воля, желание, характер и себераздаване през целия двубой. Още в 9-та минута след добра атака домакините от Раднево откриха резултата, а точен бе Димитър Видев, който на няколко пъти вече се разписва срещу Созопол за първенството, а сега и за Купата. В 30-та минута Борислав Хаджиев бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а Мурад Ибрахим с прецизното си изпълнение от свободния удар изравни резултата. Опитният бранител изпрати топката в средата на вратата под напречната греда за 1:1.

През втората част и двата отбора играха предпазливо, имаха положения, но нови попадения така и не паднаха. Домакините от Раднево могат да съжаляват, след като имаха повече чисти ситуации, но вратарят Роман Васенев се намесваше убедително. При дузпите гостите от Созопол бяха безапелационни, реазлизирайки първите си 4 изпълнения от бялата точка. Точни за небесносините бяха Кристиян Иванов, Георги Георгиев, Антонио Ласков и Радослав Байчев. Последната пета дузпа трябваше да бъде изпълнена от Яни Николов, но до нея така и не се стигна, а Созопол вече чака жребият и отбор от Втора лига в първия кръг с отборите от професионалното ниво и се готви за следващия мач в събота срещу Свиленград от 4-ия кръг на Югоизточната Трета лига.