90+4′
Турнир: Купа на България Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2277
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Септември с 2:0 и се класира на 1/2-финал за Купата на България

Очакваното се случи: Левски си уреди място на полуфинал и загря с победа преди дербито

"Сините" отстраниха Септември след успех с 2:0

90+2′

Официално предупреждение за появилия се от скамейката Асен Митков.

89′

В самия край Келиан ван дер Каап се озова на най-добра позиция при добро центриране от корнер, но нидерландецът не се ориентира бързо и пропусна да се разпише отблизо.

87′

Георги Иванов влиза в игра за Септември вместо Мартин Ачков.

86′
Снимка 565595

Източник: startphoto.bg

84′

Здравко Димитров се появява в игра за сметка на Уелтън.

78′

На няколко пъти през втората част Уелтън имаше шансове да открие головата си сметка и в турнира за националната купа. При първото от тях бразилецът стреля в ръката на Шейтанов, докато в 78-ата беше блокиран от защитник на Септември миг преди да отиграе подаването на Митко Костадинов.

76′
Снимка 565591

75′

Крис Вълчинов ще има четвърт час, за да покаже качествата си на "Герена".

73′

Славко Матич предприема две смени. Първата от тях е Йоан Гаврилов вместо Александър Тодоров.

72′

Андриан Краев се появява в игра и ще замени Радослав Цонев.

67′
Снимка 565586

65′

Официален дебют за Левски прави Илиян Стефанов, който заменя Марин Петков.

65′

Филип Кръстев напуска терена, а вместо него ще видим Асен Митков.

64′

Жълт картон за Георги Миланов, който задържа непозволено Ачков.

63′

Селекцията на Левски подсказа, че дълбоката преса постепенно ще се превръща в "син" патент. Доказателство за това бяха действията в 63-ата минута, при която под натиск защитата на Септември сгреши пред наказателното поле, а последвалият шут на Георги Миланов премина покрай гредата.

Снимка 565585

62′

Промяна в състава на Септември. Симеон Александров напуска терена, а вместо него ще видим Айкут Рамадан.

60′

Димитър Шейтанов трябваше да спира сътворяването на класика в 60-ата, след като в рамките на няколко секунди отрази изстрели на Георги Миланов и Келиан ван дер Каап.

57′

Септември пробва да отговори на предизвикателството с добра акция в 57-ата, при която Асен Чандъров стори необходимото и прати отлично центриране за Симеон Александров. По-късните действия и ниския ръст обаче попречиха на офанзивния футболист да отправи удар с глава.

55′
Снимка 565582

47′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:2! ДУЗПА! МИЛАНОВ! 42 секунди след подновяването на играта, резултатът бе удвоен. Георги Миланов получи добро подаване от Цонев, но в атаката си към топката беше спънат от Асен Чандъров в наказателното поле. След намесата на ВАР, реферът Димов посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби завърналият се след травма Миланов. №7 на Левски нямаше проблеми с изпълнението и не остави шансове на Шейтанов за 0:2!

46′
Снимка 565579

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 565576

43′

Капитанът на Левски - Пламен Андреев, излъчваше необичайно за себе си притеснение. Младокът без малко не сгреши фатално при разиграване с Ван дер Каап в 43-ата минута, когато беше притиснат сериозно от Атанас Кабов.

42′

Oфициално предупреждение за Пешов, който влезе доста грубо в краката на Уелтън.

40′
Снимка 565578

36′

Нападателят на Септември - Марио Илиевски получава предупреждение от съдията, тъй като почти след всяка топка влиза в разправия с двамата централни защитници на Левски.

29′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Преднината на Левски си остана един гол, тъй като в 29-ата минута гол на Марин Петков не бе зачетен поради засада. Играещият като нападател тази вечер младок получи хитър пас зад гърба на отбраната от Димитър Костадинов, но и на повторенията се видя, че младежкият национал е с малко зад последния в отбраната на Септември.

27′
Снимка 565575

20′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! ДИМИТЪР КОСТАДИНОВ! Нещата сякаш си дойдоха на мястото в 20-ата минута, когато Левски откри резултата. Димитър Костадинов имаше "дежа вю", тъй като по подобие на мача с ФК ЦСКА 1948, отново се разписа в същия период от срещата, при това пак с глава. Този път плеймейкърът засече от около дузпата перфектна топка от Драган Михайлович, който беше непокрит на фланга и имаше цялото време на света, за да подготви головата си асистенция. Самият Костадинов пък демонстрира колегиалност и не се зарадва на попадението във вратата на един от бившите си отбори.

13′

Марин Петков се ядоса на колегата си в атака Уелтън, който в 13-ата минута не го подхрани със задължителен пас. №88 на Левски беше останал непокрит при бърза контраатака на гранда, ала типично по латиноамерикански, бразилецът се оплете във финтове и провали доста добрата възможност.

Снимка 565574

6′

Постепенно Левски се отърси от първоначалния шок и интересните събития се прехвърлиха пред полето на септемврийци. На два пъти Радослав Цонев и Димитър Костадинов бяха в добри позиции за нанасяне на голов удар, но Димитър Шейтанов не трябваше да се намесва съдбоносно.

3′

И ПАК АТАКА! Но това не бе всичко от възпитаниците на Славко Матич. Представителят на Втора лига не се поколеба отново да притесни левскарите по десния фланг. Този път Мартин Ачков се оказа в близост до вратата на вековниците, а ударът му по земя беше париран от Пламен Андреев. Последва опит за добавка и на Стойчев, който също не порази мечтаната цел.

3′

Малко преди това Асен Чандъров пробва да си изпроси дузпа, падайки театрално при контакт с Келиан ван дер Каап. По време на цялата ситуация се оказа, че е имало и засада.

Снимка 565573

2′

КАКВО НАЧАЛО! Едва ли са били много тези, които са очаквали подобен развой на тази четвъртфинална среща. Сочените за аутсайдери символични домакини, тръгнаха в мощна атака веднага след първия съдийски сигнал на Димо Димов. Бързата септемврийска комбинация позволи на Мартин Стойчев да стреля от средна дистанция, като само късметът спаси Левски, тъй като кълбото срещна лявата странична греда на Пламен Андреев.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

1′

24. Крис Вълчинов 27. Асен Митков

Втородизионният Септември (София) домакинства на Левски на "Герена" в мач от четвъртфиналите за Купата на България.

Така на практика няма да има никакво предимство пред високо летящия си противник през пролетта. Срещата започва в 17:30 часа.

"Сините" нямат право на отпускане в този мач, тъй като воденият от Станимир Стоилов отбор има за цел да се класира за евротурнирите през следващия сезон. Купата е основна цел за столичния гранд, поради което те нямат право на подценяване в днешния двубой.

До момента в турнира Левски се справи с два отбора от Втора лига - бяха победени Марек (2:0) и Септември Симитли (7:0).

Днес титуляр за "сините" ще бъде 17-годишният вратар Пламен Андреев. Като десен бек ще играе Драган Михайлович, а отляво Цунами. В сърцето на отбраната ще са Ноа Сонко Сундберг и Келиан ван дер Каап, който ще замести наказания Хосе Кордоба.

Единствената дилема пред Станимир Стоилов е дали да заложи на Андриан Краев, който е с осем жълти картона и при следващ ще бъде санкциониран с два мача. По-вероятно е на негово място да излезе Асен Митков. Другите двама в средата на терена ще са Филип Кръстев и Димитър Костадинов. Отляво ще атакува Уелтън, а отдясно след 101 дни отново титуляр ще бъде Георги Миланов. На върна на нападението ще играе Марин Петков. В групата попадна и последното ново попълнение Илиян Стефанов, който ще влезе в игра през второто полувреме.

Треньорът на Септември Славко Матич ще разчита на доста играчи, минали през "Герена". Очаква се на вратата да е Димитър Шейтанов, който е юноша на Левски. В отбрана ще действа друг кадър на столичния гранд - Асен Георгиев, докато в халфовата линия ще действа Асен Чандъров. По едното крило ще напада Атанас Кабов, а на пейката ще остане Валери Божинов.

Берое: Няма какво да направим - Левски отмъкна Стефанов