Отборът на Миньор Перник се класира за ¼-финал в турнира за Купата на България. „Чуковете" се справиха със състезаващия се във „В" група Тунджа (Ямбол) с 3:0, като в нито един момент от срещата не поставиха под въпрос крайния успех.

Миньор откри резултата в средата на първата част с много хубав гол на Милен Василев. Полузащитникът засече топката от въздуха след центриране от корнер, като прати кълбото неспасяемо зад гърба на стража на Тунджа - 0:1.

Интригата на стадиона в Ямбол приключи в началото на второто полувреме, когато главният съдия отсъди дузпа за „чуковете". Ванчо Траянов застана зад топката и не сгреши - 0:2. Любопитното е, че секунди по-рано Миньор пропусна дузпа, като неточен от бялата точка бе Крум Бибишков.

В самия край на срещата Том оформи класическото 0:3.

ТУНДЖА - МИНЬОР 0:3 (СТАТИСТИКА)