Отборът на Пирин бе надигран и елиминиран от единайсеторката на Славия, в сблъсък от 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България.

Столичани се наложиха с 2:0, след попадения на Чунчуков и Йомов. Двамата футболисти бяха и най-дейните на терена, като не спряха да тормозят бранителите на съперника през всички 90 минути.

Пирин отпада, а носителят на купата продължава защитата на трофея си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Пирин - Славия 0:2, голове на Чунчуков и Йомов!

"Белите" влизат с повишено настроение в мача

Първото полувреме задоволи претенциите и на най-взискателните фенове по трибуните, като предложи редица положения за отбелязване на попадения в двете врати.

Още в 4-ата минута се наложи Петков да се намесва решително, след като Христов опита шанса си с удар от близка дистанция. Опитният страж на "белите" обаче се отчете с добра реакция и не позволи топката да влезе във вратата му.

Още толкова минути след това и Благов можеше да се разпише, но нова веща изява на Петков предотврати подобно стечение на обстоятелствата.

В 14-ата минута Шоколаров засече кълбото във вратата, но страничният съдия бе маркирал засада. Повторенията не бяха категорични, като останаха известни съмнения в правотата на взетото решение.

В 20-ата минута Ашковски се опита да прехвърли Ангелски, вратарят на Пирин реагира мигновено и с върха на пръстите си бутна топката нагоре, тя "кацна" върху горната греда и излезе в корнер.

След точно половин час игра Йомов се отчете с чудесно центриране, Чунчуков засече кълбото с глава и резултатът беше открит.

Само 4 минути по-късно Вачев прехвърли Петков, но ударът му срещна напречната греда на "бялата" врата. При добавката си Христов не намери добре топката и едва не се контузи.

В самия край на първата част бе маркирана поредна засада на Чунчуков. И този път отсъждането бе подложено на протест от страна на представителите на гостите, но остана в сила.

През второто полувреме ситуацията на игрището не се промени драстично, като включваше епизодични акции на домакините и мощен натиск на гостуващия тим.

В 59-ата минута нова акция на Чунчуков продължи с пас към Велковски и негова асистенция към Йомов, увеличил преднината на Славия.

Някъде тук интригата в мача бе сведена до минимум, като до последния сигнал включваше атаки на Пирин, които бяха спирани от бранителите на съперника без особени затруднения.

Извършените промени от двамата треньори не доведоха до промяна на статуквото и резултатът се запази непроменен.

Венци Стефанов: Пирин-Мирин, никакво подценяване!

Чичо Венци: Пирин-Мирин, никакво подценяване!

"Задължително гоним победата", заяви президентът на актуалния носител на Купата на България