Втородивизионният Пирин (Гоце Делчев) победи Беласица с 3:0 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Домакините тотално надиграха гостите от Петрич и напълно заслужено продължават напред. Васил Чергов даде тон на Пирин и изведе тима напред още в 5-ата минута.

След попадението гостите от Петрич така и не успяха да намерят отговор и домакините продължиха да владеят инициативата. Така в края на двубоя предимството на Пирин бе материализирано и чрез нови две попадения.

В 80-ата минута Калайджиев удвои преднината на своя тим, а пет минути по-късно Спас Гигов оформи крайното 3:0.

Друг тим от Западната "Б" група - Монтана също продължава напред. На своя стадион "Огоста" домакините биха след продължения Пирин (Благоевград). Рожденикът Йордан Тодоров откри резултата в 98-ата минута с точно изпълнена дузпа, а в 112-ата минута Алдев подпечата визите на своя тим за следващия кръг.