Елитният Пирин Благоевград спечели с 2:0 при гостуването си на лидера в западната "Б" група Монтана, в осминафинален мач от турнира за Купата на България.

Мачът започна равностойно, като на два пъти домакините можеха да открият резултата. В последната минута на първото полувреме Даниел Пеев откри резултата след разбъркване пред вратата на Монтана.

Аржентинският нападател Херман Пиетробон покачи на 0:2 в 53-та минута с техничен удар покрай вратаря Георгиев.

Домакините имаха претенции за дузпа в 80-та минута, когато за нарушение срещу Деян Петров в края на мача Мирослав Ризов от гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният съдия Николай Йорданов не видя.

МОНТАНА- ПИРИН-БЛАГОЕВГРАД 0:2 (0:1)