Черно море се класира на финал за Купата на България след победа с 3:1 над Калиакра в 1/2-финална среща, която се игра пред близо 4500 зрители в Каварна. От 19,00 часа на градския стадион в Ловеч Литекс играе с Ботев (Пд).

Съдията Ангел Бекяров (на малката снимка) и помощниците му Николай Ангелов и Иван Вълчев тотално поряза домакините, което изнерви до краен предел каварненци. Реферът скандално отмени автогол на Кирил Джоров в 60-ата минута. Незнайно защо Бекяров и страничният му асистент Николай Ангелов решиха, че при центрирането на футболиста на домакините топката е напуснала очертанията на терена и е излязла в аут, въпреки че коженото кълбо изобщо не пресече аутлинията.

Още в 6-ата минута гостите излязоха напред в резултата благодарение на неудачната намеса на защитник на Калиакра. Детелин Димитров си вкара автогол след центриране от фаул на Алекс. Две минути след гола играчите на Калиакра можеха и да изравнят, но падналия на голлинията Кирил Джоров спря топката след удар на Деян Кателиев.

До края на първата част обаче черноморци имаха превес, а опасни удари към вратаря Добрин Добрев отправиха Александър Александров, Даниел Георгиев и Станислав Стоянов.

Три минути след началото на второто полувреме домакините изравниха благодарение на Иво Кискинов. Младият Джунейт Яшар центрира от фаул, Детелин Димитров насочи топката към вратата на Черно море, чийто вратар Карамфил Илчев не беше убедителен и изпусна топката. Най-близо обаче беше Кискинов, който я прати в мрежата на варненци за 1:1. При тази ситуация се оказа, че Илчев е получил контузия и беше заменен принудително от Красимир Колев.

В 60-ата минута реферът маркира засада, като по този начин отмени автогол на Кирил Джоров след центриране на Деян Кателиев, което предизвика гнева на публиката на домакините.

Минута по-късно реферът Ангел Бекяров изгони от игра защитникът на Калиакра Юлиян Петков, който фаулира в центъра на терена Кирил Джоров. Роденият в Сандански бек на варненци засили впечатлението, че е бил зле ударен и съдията показа втори жълт картон на Петков. Минута след това на терена се появи Маркос да Силва, който още с първото си докосване до топката вкара за 1:2. След центриране от дясно, Станислав Стоянов свали в наказателното поле топката, а Да Силва от близко я вкара. При попадението обаче останаха сериозни cъмнения, че именно авторът на попадението е бил в положение на засада.

Четири минути по-късно варненският отбор стигна и до трето попадение, чийто автор бе Даниел Георгиев. Той се разписа от три метра на празна врата след центриране на Мирослав Манолов. Останали с десет души и при негативния резултат, каварненци опитаха да стигнат до нов гол чак в края на мача, но нямаха късмет при удара на резервата Иван Петков.

Участието на Черно море на финала ще бъде четвърто за отбора от 1981 година насам. За първи път те излизат в битка за трофея през 1985 година, но са сразени от ЦСКА с 4:0. Три години по-късно като отбор от "Б" група "моряците" губят от Левски с 0:2, а през 2006-а отново бяха победени от ЦСКА, но с 1:3 на стадион "Васил Левски".