Oт 17:30 часа на стадион "Лазур" в Бургас Нафтекс приема шампиона Левски в един от най-интригуващите двубои от 1/16 финалите за Купата на страната. Проследете сблъсъка между наставника на бургазлии Георги Василев и бившия му възпитаник начело на "сините" Станимир Стоилов.

Началото на мача се забави, заради хвърлени факли и бомбички по терена.

Нафтекс 2:3 Левски

1 минута - Начало на двубоя в Бургас. Нападението на Левски ще води Георги Иванов, на вратата на "сините" отново е третият вратар - Божидар Митрев.

4 минута - Иво Паргов е изведен в стрелкова позиция от Любчо Любенов, но Ричард успява да се намеси в последния момент и да изчисти в ъглов удар.

6 минута - Опит да бъде изненадан Митрев с далечен удар от страна на Божинов. Топката преминава над вратата, но първите минути са с предимство за домакините.

12 минута - Темпото на игра се поуспокои и това дава възможност на феновете на Нафтекс да започнат скандирания с името на наставника Георги Василев.

15 минута - Първа опасност в актива на Левски. Бардон изведе Георги Иванов в наказателното поле на бургазлии и той веднага стреля по диагонала. Симеонов обаче е на мястото си.

17 минута - Малшанс за "сините". Гонзо опита да прати топката в опразнената от Свилен Симеонов мрежа, но от голлинията Станислав Петров успява да изчисти и да предотврати първото попадение в мача.

19 минута - За трети път вратарят на домакините отразява удар на Георги Иванов. След първите минути за Нафтекс обаче Левски взе инициативата в срещата.

23 минута - Пряк свободен удар за Нафтекс. Караканов обаче изпълни под всякаква критика и необезпокояван от никого Митрев лови.

27 минута - Главният рефер Стефан Спасов отново отсъжда фаул в полза на домакините и това е нова възможност за бургазлии. Топката е на около метър пред границата на пеналта.

28 минута - ГОЛ!!!!!! Любомир Божинов не оставя никакъв шанс на Митрев при изпълнението на прекия свободен удар и 1:0 за Нафтекс.

30 минута - Наставникът на Левски Станимир Стоилов реагира моментално и праща Христо Йовов да загрява.

34 минута - Георги Иванов и Димитър Телкийски си попречиха взаимно след центриране на Борислав Стойчев отдясно. Опит на шампионите да се върнат бързо в мача, но поне до момента натискът не води до нищо по-опасно.

40 минута - Седрик Бардон стреля изненадващо от границата на наказателното поле, вместо да комбинира със свободния вляво Георги Иванов. Свилен Симеонов обаче отново се намесва великолепно и успява да спаси.

44 минута - Главният съдия Стефан Спасов дава две минути продължение на първата част. Левски продължава да губи с 0:1.

45 минута - Сърмов фаулира Любчо Любенов и е декориран в жълто. Нов фаул в добра позиция за бургазлии.

46 минута - Неточен удар на Георги Караканов при изпълнението на прекия свободен удар и това е последната ситуация за първото полувреме. След 45 минути игра Нафтекс има гол преднина срещу Левски.

Второ полувреме:

47 минута - Начало на втората част. Една смяна в състава на "сините" - Борислав Стойчев е заменен от Христо Йовов.

49 минута - Димитър Телкийски опита нещо средно между центриране и удар и само малшансът му попречи да изравни, след като Симеонов не прецени добре полета на кълбото.

51 минута - Йовов е изведен сам по диагонала в полето на Нафтекс, но страничният рефер отсъжда засада на нападателя на Левски.

54 минута -- ГОЛ!!!!! 2:0 за Нафтекс. Любчо Любенов дава сериозен аванс за домакините. Нападателят се възполва от грешка на Станислав Ангелов и след като не бе затворен навреме от Митрев, прати топката в мрежата.

55 минута - Валери Домовчийски заменя Мирослав Иванов в състава на Левски. "Сините" ще рискуват с трима напред в лицето на Гонзо, Йовов и чакащия операция юноша Домовчийски.

57 минута - ГОЛ!!!! Именно Домовчийски след извеждащо подаване на Георги Иванов намалява - 1:2. Левски се връща в мача, а Мъри може да отчете като успешна последната си смяна.

66 минута - Силен натиск на гостите в последните 7-8 минути. Нафтекс продължава да води с 2:1, но "сините" определено търсят ремито със всички сили.

67 минута - Дузпа за Левски. Домовчийски пада след сблъсък с вратаря Симеонов и Стефан Спасов отсъжда наказателен удар.

69 минута - ГОЛ!!! Георги Иванов праща вратаря на домакините в обратния ъгъл и изравнява резултата - 2:2. Публиката на стадиона започва скандирания "Мафия".

74 минута - Георги Сърмов опитва силен удар по посока вратата на Симеонов, стражът на Нафтекс успява да избие.

80 минута - ГОЛ!!!! Телкийски бележи и 3:2 за Левски. Халфът на "сините" видя, че вратарят е оставил празен единия си ъгъл и с удар по земя обърна резултата в полза на шампионите.

87 минута - Нафтекс така и не успява да излезе от шока. Левски вече спокойно владее инициативата и чака края на мача.

91 минута - Край на мача. Левски е последният 1/8 финалист за Купата на България.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Състави

Нафтекс: Свилен Симеонов, Станислав Петров, Ганчо Евтимов, Деян Молдованов, Владимир Зафиров, Румен Шанкулов, Цветомир Валериев, Георги Караканов, Любомир Божинов, Любомир Любенов, Ивайло Паргов

Левски: Божидар Митрев, Борислав Стойчев, Станислав Ангелов, Елин Топузаков, Веселин Минев, Димитър Телкийски, Ричард Еромоигбе, Георги Сърмов, Мирослав Иванов, Седрик Бардон, Георги Иванов.