Миньор победи Банско с 2:1 и се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на България. Първата среща между двата тима завърши наравно - 1:1.

Миньор успя да поведе в 10-ата минута, когато Давид Стоянов напредна по десния фланг, центрира и от десет метра с глава Фарес Брахими забоде кълбото в десния горен ъгъл на вратата на Банско.

Гостите изравниха резултата в 30-ата минута, когато капитанът на Миньор - Ивайло Цветков, изчисти неориентирано една топка в наказателното поле, тя попадна на крака на Петър Тончев и той с удар от въздуха я прати покрай вратаря на Миньор за 1:1. Такъв бе резултатът и на почивката на двубоя.

Домакините започнаха доста активно през второто полувреме и успяха отново да поведат в резултата в 51-ата минута, когато Александър Александров центрира отлично от ъглов удар, а Камен Хаджиев се извиси над всички и с глава забоде топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

В 65-ата минута „чуковете" имаха нова отлична възможност за отбелязване на гол, след като Брахими намери Томислав Павлов, който стреля много хубаво, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

До края на мача нови попадения не паднаха и в крайна сметка Миньор се поздрави с победата и с място сред най-добрите 8 в турнира.

МИНЬОР - БАНСКО 2:1 (ОБЩ РЕЗУЛТАТ 3:2)