Отборът на Миньор (Перник) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Воденият от Тони Велков тим се наложи с 5:4 след изпълнения на дузпи над състезаващия се в Западната "Б" група отбор на Септември (Симитли). В редовното време мачът завърши без отбелязан гол - 0:0.

Най-сериозното положения за "жълто-черните" бе в края на първото полувреме, когато удар на Румен Трифонов се отби в гредата. След почивката и домакините имаха своя шанс, но Иво Иванов изби отличен удар на противников нападател.

Така се стигна до дузпи, където Миньор бе безпогрешен, а за Септември фаталния пропуск направи Петрунов. Другият мач, който трябваше да се играе днес, между отборите на Пирин (Гоце Делчев) и Литекс, бе отложен за 24 часа. Другата седмица са двубоите Брестник - Левски и Монтана - Берое.

Жребият за следващата фаза ще се тегли на 8-и декември.