Отборът на Черноморец - Поморие се класира за полуфинал в турнира за Купата на България. Втородивизионният тим изненадващо надви с 2:0 представящия се силно в "А" група Миньор. И двата гола в срещата паднаха след почивката, когато се разписаха Пехливанов и Петков.

Първото полувреме на мача бе сравнително равностойно, като по-настоятелни на терена бяха гостите от Миньор. Момчетата на Тони Велков на няколко пъти пробваха да открият резултата, но вратарят на поморийци Янко Георгиев бе безгрешен.

След почивката цялостната картина на терена не се промени. Тони Велков се опита да засили атаката на своя отбор, като пусна в игра Младен Стоев.

В 56-ата минута Черноморец - Поморие откри резултата. Яни Пехливанов се озова очи в очи с Чворович, технично го преодоля и вкара топката в мрежата на гостите - 1:0!

В Миньор реагираха на попадението, като на терена се появиха Крумов и Илиев. И това обаче не помогна на гостите, които 2 минути преди края на мача инкасираха втори гол. 16-годишният Живко Петков получи отличен пас от Любомир Божинов и останал сам срещу Чворович уби интригата в мача.

В края на мача, типично по нашенски, на терена се случиха грозни сцени. Феновете на Миньор, бесни от резултата и играта на отбора, излязоха от сектора си и тръгнаха към местните привърженици. За радост след 2-3 минути полицията се намеси и овладя положението.