90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи Лудогорец с 2:1 и се класира на финал за Купата на България!

Много силен ЦСКА победи Лудогорец и е на финал за Купата отново!

Истинско зрелище в Разград, три гола, три червени картона и голяма "армейска" радост

89′

Густаво Бусато бави времето и получава жълт картон.

86′

Един от активните участници в мелето - Иван Турицов получава втори жълт картон и оставя "армейците" също с 10 души.

86′

Старши-треньорът на ЦСКА - Любослав Пенев, който без малко не наби Алекс Сантана, също бива изгонен с директен червен картон.

Снимка 527023

85′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! Пет минути преди последния съдийски сигнал, на "Хювефарма Арена" стана повече от горещо. Алекс Сантана изгуби разсъдъка си за миг и влезе безумно в краката на Митко Митков. Всичко това отприщи скандал между него и старши-треньора на ЦСКА - Любослав Пенев. От това си изпатиха и двамата, които бяха изгонени от Георги Кабаков. Втори жълт картон при мелето получи и Иван Турицов от гостите, което остави и двете селекции с човек по-малко до края.

84′

Бисмарк Чарлс от ЦСКА бързо си изработва картон.

83′

Брадли Мазику прави нарушение, заради което получава и жълт картон.

82′

Героят за гостите Енрике бива заменен от младия Митко Митков.

74′
Снимка 527034

73′

Официално предупреждение за Иван Турицов от ЦСКА.

72′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:2!! МАНУ! Лудогорските надежди се съживиха в 72-ата минута. Резултатът стана 1:2, когато Сисиньо пробва пас, който след щастлив рикошет достигна до Вандерсон. Капитанът на домакините продължи с пета за резервата Елвис Ману, който въпреки намесата на Бусато, успя да реализира.

71′

Амос Юга получава жълт картон, защото задържа Алекс Сантана.

Снимка 527036

70′

ВАРЕЛА! Уругваецът Федерико Варела можеше да увенчае доброто си включване в полуфинала-реванш с попадение, когато светлинното табло отброяваше 70-ата минута. Нисичкият техничар се озова на стрелкова позиция, но за кой ли път Кахлина спаси по доминантен начин.

69′

Още една рокада за Любослав Пенев. Жорди Кайседо е заменен от Греъм Кери.

68′

Георги Йомов напуска игра, за да бъде заменен от Бисмарк Чарлс.

64′

ГРЕДА НА ДЕСПОДОВ! Това, че №11 беше най-добрият в редиците на разградчани се доказа и в 64-ата минута. В този момент Десподов завъртя добре топката от фаул, но само за да види как тя се отбива в страничната греда на "армейците".

Снимка 527035

62′

Официално предупреждение за Юрген Матей.

60′

ДЕСПОДОВ! Точно час беше необходим на футболистите в "зелено", за да създадат първото си голово положение в мача. Вандерсон демонстрира безупречен поглед върху играта и в перфектния миг пусна за намиращия се на линията на засадата Десподов. Кирил все пак не успя да накаже бившите си работодатели, тъй като Бусато го разочарова с фундаментално спасяване.

59′

Проблемите в Лудогорец бяха съвсем явни, като "орлите" сгрешиха при изнасянето на топката в 59-ата минута. Шансът пред ЦСКА можеше да бъде използван далеч по-добре от Георги Йомов, който забрави за отборната игра и стреля безкрайно неточно, вместо да комбинира с Кайседо.

56′

Елвис Ману се появява в игра, като ще замени разочаровалия днес Клаудиу Кешеру.

55′

ЙОМОВ! Качествените атаки на ЦСКА продължиха и след почивката. Жорди Кайседо отново бе напуснал обичайната си позиция в атака, като този път центрира прекрасно за непокрития отново на далечна греда Георги Йомов. Крилото на столичани имаше цялото време на света, за да спре кълбото на гърди и шутира много силно. Кристиян Кахлина обаче пак бе на необходимата висота и отърва "орлите" от трети гол.

52′

Антон Недялков от Лудогорец получава жълт картон заради опасно посягане.

50′

Кирил Десподов центрира остро от фаул в 50-ата минута. Бързата топка стигна до Григоре, но още преди румънецът да опита изстрел, той беше блокиран умело от Жеферсон.

47′

На полувремето Валдас Дамбраускас предприе смяна и имащият жълт картон Икоко беше заменен от Сисиньо. Лудогорец пък заигра безкрайно офанзивно и намали до трима защитниците пред Кахлина.

Снимка 527030

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

НАПРЕЖЕНИЕ! Минута преди почивката, двата тима се хванаха за гушите, след като напрежение край тъча възникна между Жордан Икоко и Енрике Рафаел. Крайният бранител на Лудогорец беше инициатор на скандала, като дори пробва да ритне бразилеца от ЦСКА при спряна игра. Георги Кабаков обаче взе решение да не взима крути мерки, наказвайки го само с официално предупреждение.

40′

Енрике от ЦСКА получава жълт картон

36′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:2!! ЙОМОВ! ЦСКА направи огромна крачка към финала за националното отличие с втори гол в 36-ата минута. Феде Варела демонстрира непримиримост и въпреки шпагата на Григоре успя повторно да изостри атаката за "армейците". Вторият му опит беше задоволителен, тъй като неговият пас намери Рафаел Енрике. Авторът на първото попадение вдигна главата и видя непокрития на далечна греда Георги Йомов. Центрирането му стигна точно до българския национал, който от няколко метра нямаше как да сгреши.

31′

СМЯНА И В ЛУДОГОРЕЦ! Подобен малшанс не бе спестен и на домакините. Абел Анисе пострада при едно единоборство и се оказа, че също трябва да напусне предсрочно терена. Валдас Дамбраускас реши да пусне вместо мадагаскареца младежкия национал Доминик Янков.

28′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голям проблем сполетя треньорския щаб на ЦСКА в 26-ата минута. След няколко опита да "стисне зъби" и доиграе срещата дори на "един крак", капитанът Тиаго послуша съвета на "червените" доктори и даде съгласието си да бъде заменен принудително. В неговата роля се наложи да влиза новото попълнение Феде Варела.

Снимка 527028

24′

Оливие Вердон от Лудогорец също получава официално предупреждение от главния съдия.

23′

Първи жълт картон в полуфинала-реванш. Получава го капитанът на ЦСКА - Тиаго.

21′

ТИАГО! Макар и на един крак, изпитващият болки капитан на ЦСКА - Тиаго, можеше да отбележи безценен втори гол в 21-ата минута. Тогава Жорди Кайседо центрира отлично за португалския плеймейкър, който отправи наглед съвършен изстрел с глава. Такава обаче реално бе намесата на Кристиян Кахлина. Хърватският вратар се протегна максимално и спаси акробатично.

16′

Рисковани действия на Кристиян Кахлина, като вратарят на Лудогорец финтира в близост от своята голлиния.

12′

ДЕСПОДОВ! Отговорът на Лудогорец бе факт след около десетина минути. Тогава Кирил Десподов заложи на нестандартното и от трудна позиция реши да насочи директно към вратата едно статично положение. Изстрелът му се оказа сполучлив, но Густаво Бусато внимаваше и с една ръка изби в корнер.

6′

КОХ! Селекцията на Любослав Пенев съвсем можеше да отчая "зелените", ако Мено Кох имаше по-точен мерник в шестата минута. Тогава нидерландецът скочи най-високо при центриране от корнер, но насочването му с глава мина над горната греда.

Снимка 527025

3′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! РАФАЕЛ!! 0:1!! Интригата в Разград стана още по-сериозна в третата минута, когато ЦСКА се добра до ценно попадение в своя актив. Амос Юга и Жорди Кайседо комбинираха умело на тъча, което позволи на еквадореца да се понесе мощно към наказателното поле на "орлите". Оливие Вердон пробва всичко позволено, за да спре нападателя на ЦСКА, но в решителния миг той успя да пусне към включилия се в атака Рафаел Енрике. Бразилецът се възползва максимално и елегантно над плонжа на Кахлина отбеляза за столичния гранд.

2′

В самото начало на полуфинала-реванш, домакините опитаха да респектират съперника си с висока преса. Донякъде тя даде резултат, като доведе до грешки в подаванията на някои "червени" футболисти.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′