Лудогорец е вторият полуфиналист в тазгодишното издание в турнира за Купата на България. Тимът от Разград спечели изключително трудно с 2:1 срещу Спартак (Варна) в двубой, игран на стадион "Хювефарма Арена". Александър Белоусов даде преднина на гостите в 25-та минута. "Соколите" обаче не удържаха аванса си и Кайо Видал изравни (37'). Успехът за разградчани пък донесе Мануел Шоу с фантастично попадение (75').

В началото на мача двата отбора пропуснаха великолепна възможност да открият резултата. Първо съставът на Димитър Димитров организира бърза контраатака, когато топката достигна до Ивей Натаниел, чийто изстрел от границата на наказателното поле бе париран от стража Симон Слуга. Последва и шанс за Лудогорец, който не бе оползотворен от Игоар Тиаго, след като бразилецът от близка дистанция принуди Иван Дичевски да прави спасяване.

Домакините значително повишиха темпото на игра и установиха траен натиск над своя съперник. Халфът Якуб Пьотровски демонстрира добрия си поглед върху играта, тъй кaто с хубаво центриране намери Игор Тиаго. Нападателят не се поколеба и отправи удар, но Иван Дичевски изби в корнер.

Снимка 613043

Източник: startphoto.bg

Въпреки силните минути на разградчани, "соколите" стъписаха своя опонент в 25-та минута. Родни Антуи и Александър Белоусов осъществиха превъзходна комбинация, за да матират отбраната на "орлите". Полузащитникът бе изведен на стрелкова позиция, преодоля Франко Русо и с прецизно изпълнение разпечата вратата на Лудогорец.

Възпитаниците на Ивайло Петев обезателно се втурнаха в търсене на изравнително попадение. Завърналият се в игра Бърнард Текпетей овладя подаване на фланга, взаимодейства с непокрития Тодор Неделев, за да може креативният футболист от непосредствена близост да нанесе неточен удар.

В 37-та минута може би най-активният играч в редиците на Лудогорец Якуб Пиотровски допринесе съществено за първия гол на "орлите" в двубоя. Снажният поляк центрира към Кайо Видал Роча, където крилото пое кълбото в наказателното поле и по елегантен начин съумя да възстанови паритета.

Снимка 613048

Лудогорец стартира по-уверено втората част и беше близо да направи пълен обрат в Лудогорец стартира по-уверено втората част и беше близо да направи пълен обрат в срещата. Кайо Видал не успя да се възползва от груба грешка на неубедителния в днешния сблъсък Ивей Натаниел. 22-годишният ас на тима накара Иван Дичевски да парира коравия му изстрел.

Вратарят на Спартак (Варна) Иван Дичевски определено се представяше на най-високо ниво в четвъртфиналния двубой. Стражът отново запази равенството в 62-та минута, неутрализирайки опасен удар с глава на Бърнард Текпетей.

Снимка 613031

Миналогодишните шампиони на България положиха неимоверни усилия в постигането на пълния обрат. Дени Групер изърши успешен пробив по левия фланг, центира в опит да негов съотборник да засече топката, ала бранител на "соколите" изби кълбото, което попадна в Мануел Шоу, а асът на "орлите" с фамозно изпълнение не остави шансове на Иван Дичевски.

Лудогорец - Спартак (Варна) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата на "Хювефарма Арена" започва в 17:00 часа