Отборът на Лудогорец не спира с победите. Напълно очаквано шампионите надвиха Дунав (Русе) с изразителното 4:1 в първи 1/16-финален двубой за Купата на България. „Орлите" видимо бяха по-добрият отбор и достигнаха до победата с лекота.

Мишел Платини изведе домакините напред в резултата в 16-ата минута. Бразилецът засече с крак центриране на Мичел Бургзорг и не остави шанс на стража на съперника. До края на полувремето Лудогорец успя да реализира нов гол. Той падна в 34-ата минута, когато след центриране от корнер Платини отклони с глава към Марселиньо, който от няколко метра не сгреши - 2:0.

В началото на второто полувреме Лудогорец направи резултата класически. Голът отново падна след центриране от корнер, а този път в прегръдките на съотборниците си попадна Александър Барт. В 65-ата минута гостите от Русе вкараха почетно попадение. Капитанът Димов отправи силен удар от около 25 метра, с който успя да изненада стража на „орлите" - 3:1.

Крайният резултат в мача оформи Дани Абало. Испанският полузащитник се разписа на празна врата, а с асистенция се отчете Марселиньо.