Турнир: Купа на България Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 1200

Локомотив (София) - Славия 2:1 в четвъртфинал за Купата на България

Гол в последната секунда драматично прати Локо (София) на полуфинал за Купата

Мартин Райнов посече Славия за крайното 2:1

90+4′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 2:1 МАРТИН РАЙНОВ! И така, срещата спокойно отиваше към продължения и почти никой не очакваше екшън в заветните секунди. Локомотив (Сф) получи възможността да изсипва топката от свободен удар. Снажният Малембана свърши работата си в наказателното поле и с глава свали за непокрития Мартин Райнов, който със същата част от човешкото тяло елегантно чукна в мрежата на Вуцов, посичайки "белите" за крайното 2:1. Така след 9 години дълго чакане столичните "железничари" отново бяха полуфиналист за Купата на България. След сигнала за край на Георги Кабаков пък последва и заслужената "червено-черна" радост.

87′

Божидар Кацаров също така получава жълт картон.

86′

Името на Чунг До също е записано в тефтерчето на съдията.

82′

Емил Стоев бива заменен от Валентин Николов. Нова рокада за Славия.

81′

Селсо Рапосо се появява в игра за Локомотив. Излиза контузилият се Юли Ненов.

75′
Снимка 612911

Източник: startphoto.bg

74′

Димо Бакалов бива заменен от Мартин Райнов. Първа смяна за Локо.

73′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! 1:1!АХМЕД АХМЕДОВ! Славия най-сетне постигна своята цел и празнуваше изравнително попадение в 73-ата минута. Чунг До за пореден път блесна с дрибъла си и в точния момент продължи атаката към Тони Тасев. За играч с опита на №88 следваше тежката задача да отправи възможно най-добрата топка за пласирания малко пред голлинията Ахмед Ахмедов. Бившият таран на ЦСКА си издейства достигане до топката, а след това с лекота вкара за 1:1.

68′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Селекцията на Златомир Загорчич не стигаше до попадение, но пък нямаха равни при гредите. №2 в техния актив бе факт в 68-ата минута. Тогава центриране на Стоев не предизвика най-добрата реакция от локомотивската отбрана. Отбитата топка попадна на левия крак на Тони Тасев, но трудният му изстрел с левия крак разтресе горната греда над Гайе.

65′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! Преди много години, бившият национал Предраг Пажин се славеше с мощен шут от фаул, стил "Роберто Карлуш". Нещо подобно видяхме на стадион "Локомотив", две десетилетия по-късно, но от Давид Малембана. Централният бранител на домакините не се посвени да отправи мощна тупалка от над 25 метра, която видимо изненада Светослав Вуцов и за късмет на младия страж срещна дясната му греда.

Снимка 612907

64′

Жълт картон за задържане на Емил Виячки.

62′

Галин Иванов изненадващо приключва участието си в мач и бива заменен от Дарко Тасевски.

57′

Ертан Томбак посрита Вутов и логично получава картон.

53′

След извършените две смени, отборът на Славия изостри действията си в атака. С настъпването на 53-ата Галин Иванов напредна до границата на наказателното поле, след което направи няколко залъгващи движения и стреля опасно покрай страничната греда.

52′
Снимка 612909

50′

Още една смяна за Славия. Ерол Дост бива заменен от Натан Гасама.

46′

На почивката Златомир Загорчич осъществи смяна. Иван Минчев беше заменен от Тони Тасев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+8′

ПОЧИВКА!

45+5′
Снимка 612913

45+4′

Димо Бакалов получава първия жълт картон в дербито.

45′

Осем минути продължение.

44′

СПАСЯВАНЕ НА ГАЙЕ! Дългата пауза заради видеоарбитража сякаш подейства по-добре на гостите. В 44-ата минута Ертан Томбак отправи шут извън границата на наказателното поле, който предизвика страхотно спасяване от страна на Гайе.

Снимка 612897

31′

ОТМЕНЕН ГОЛ СЛЕД ВАР! Съдбата пак се усмихна на "белите", за да не поведе Локо с 2:0 в 31-ата минута. При изпълнение на корнер топката стигна до Малембана, който изненадващо за своя опонент върна кълбото в опасната зона. Вратарят на Славия не се намеси никак добре и изби в краката на дебнещия Алан Диас, който от няма и метър с лекота донесе нова радост в квартал "Надежда". Попадението отне рекордно време на системата ВАР, за да отсъди дали е редовно, или не. Ситуацията беше изключително тънка, но в крайна сметка бе свирена засада на национала на Мозамбик.

27′

ВУЦОВ! Локомотив (Сф) напълно заслужено можеше да удвои своята преднина в 27-ата минута. Томбак проспа пас в перспектива за Ивайло Найденов и фланговият защитник отправи оптималното подаване за Димо Бакалов. Изстрелът на №70 беше достатъчно опасен, но Светльо Вуцов се реваншира за грешката си при първия гол с чудесно спасяване.

25′
Снимка 612898

23′

Въпреки инкасираното попадение, Славия продължи да бъде отборът, владеещ повече топката. Проблемът при най-стария столичен клуб обаче бе, че се правеха безплодни центрирания към наказателното поле, защото към този момент "белите" играеха без типичен централен нападател.

15′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 1:0! ДИМО БАКАЛОВ! От началото на двубоя "железничарите" приоритетно опитваха да матират своя опонент с извеждащи подавания от дълбочина. Такова сработи в 15-ата минута, когато Малембана разколеба зле подредената защита на Славия със страхотен пас за Вутов. Този път Светльо Вуцов закъсня, а това позволи на Антонио да чукне кълбото вдясно за Димо Бакалов. Опитният играч "прочете" умело развоя на събитията и с глава насочи към опразнената врата за 1:0.

8′
Снимка 612892

5′

ДОБРИ НАМЕСИ НА ВУЦОВ! Интересно беше и пред вратата на гостите. В петата минута, в рамките на няколко секунди, Светослав Вуцов изпъкна с две добри намеси. При първата, той излезе навреме и пресече извеждащо подаване към Антонио Вутов. Няколко мига по-късно отрази с крак опит за остро диагонално подаване на Станислав Костов.

2′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Четвъртфиналният мач стартира обещаващо и още в 40-ата секунда можеше да видим промяна на резултата. Ертан Томбак от Славия направи качествен пробив по крилото, след което пусна за своя колега Емил Стоев. Атакуващият халф на Славия не чакаше втора покана и отправи удар, който се отклони в крака на Малембана и миг по-късно срещна лявата странична греда на Бубакар Гайе.

1′