90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
90+3′

Две необмислени постъпки на Димо Атанасов предрешиха сблъсъка. Локомотив (Пд) продължава със защитата на трофея.

89′

Кристиан Томов заменя Илко Пиргов, дебютирайки на вратата на Локомотив.

84′

Милко Георгиев се появи на терена на мястото на Дани Младенов.

82′

Николаев сменя Салинас.

81′

Изстрел на Шоколаров в аут.

78′

Муслимович смени Аралица.

77′

Аралица стреля в аут от удобна позиция.

76′

Димитър Илиев ритна несериозно топката и тя отиде в ръцете на Наумов.

75′

Ново спасяване на Наумов след удар на Цветанов, който беше в хубава позиция отляво.

74′

Наумов спаси удар в него на Момчил Цветанов.

67′

ГООООЛ! Бирсент Карагерен стреля технично в далечния ъгъл. Топката прецизно се отклони от дясната греда и влезе за 2:0.

65′

Наумов спаси удар на Томашевич, който влезе удобно отляво.

62′

Димо Атанасов получи втори жълт картон за спиране на Димитър Илиев при контра за домакините. Играчът на ЦСКА 1948 е бесен.

61′

Малембана изчисти пред голлинията. Това е най-чистото положение за гостите.

59′

Акрапович е много експресивен на страничната линия. Резултатът все още не е сигурен за неговия отбор.

57′

Димитър Илиев игра сам в наказателното поле, загуби топката и направи фаул. Слънцето се скри.

55′

Борис Тютюков смени Кристиян Пешов.

52′

Наумов спаси слаб удар. Преди това защитата пред него се справи след центриране от фаул на Цветанов.

51′

Гущеров получава лекарска помощ в средата на игрището.

50′

Картон за Масоеро за нарушение срещу Гущеров.

50′

Изстрел на Сандански от 30 метра. Аут.

47′

Малембана удари една здрава глава на Васил Шопов.

45′

Ще имат ли сили гостите за подвиг през второто полувреме?

45+1′

Закономерна преднина за домакините. ЦСКА 1948 игра приятно и има шансове след почивката.

43′

Томашевич направи груб фаул срещу Гущеров.

42′

ГООООЛ! Димитър Илиев се засили, забави се за малко, докато Наумов направи крачка надясно и вкара с лек удар в опразнения ъгъл. Класика.

40′

Димо Атанасов блокира с ръка удар на Карагерен. Дузпа за домакините. Атаката на гостите беше много бърза отляво с извеждащ пас към устремилия се отдясно Карагерен.

35′

Лошо излизане на Наумов. Топката за негов късмет прехвърли и вратата.

32′

Малембана скочи високо над всички след центриране от фаул, но ударът му с глава беше крайно неточен.

31′

Славчо Шоколаров пробва тежък изстрел с левия крак. Топката беше отбита в корнер. Пиргов улови кълбото след изпълнението на ъгловия удар.

25′

Гущеров се оказа в засада след извеждащ пас зад защитата.

23′

Пиргов изчисти в тъч след върната топка към него. Домакините атакуваха, но бяха притиснати.

20′

Играта се поизравни след първите силни минути на домакините.

18′

Лукас Масоейро изчисти коварно в корнер. Пиргов беше излязъл малко напред.

16′

Наумов скача и лови уверено след корнер за домакините отдясно.

15′

Седем последователни отигравания с глава в центъра на терена от футболисти на двата отбора.

13′

Пиргов увисна при центрирането. Гущеров игра с ръка при опит да вкара топката във вратата.

12′

Гостите достигнаха до ъглов удар отляво.

9′

Диниш стреля опасно от границата на наказателното поле. Наумов му подаде след избиване с крак. Преди това страхотна работа на Димитър Илиев отляво.

6′

Невероятни пропуски на Лукас Масоейро. Той стреля с глава в лявата греда на гостите. След това Масоейро получи топката пред голлинията и стреля нагоре в напречната греда.

4′

Наумов боксира топката след хубаво центриране от фаул на Цветанов.

3′

Илко Пиргов излезе и пресече подаване отляво на атаката на ЦСКА 1948.

1′

Прекрасно време за игра на футбол на връх Националния празник на България. Срещата ще бъде ръководена от авторитетния Никола Попов.

15.Валентино Пулиезе 6. Денислав Мицаков

Отборите на Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 откриват 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България. Двубоят е с начален час 15:00.

"Смърфовете", които са актуалният носител на трофея в надпреварата, ще продължат защитата на отличието си, но срещу тях застава доста коварен съперник. "Червените" са приятната изненада в турнира до момента и ще опитат да вземат скалпа на пореден елитен тим.

Локомотив (Пд) се подсилва с нов нападател?

"Смърфовете" са близо до подпис с Доминик Малонга

До момента може да се каже, че жребият бе благосклонен към Локо (Пд). Играчите на Бруно Акрапович все още не са се изправяли срещу отбор от елита. На 1/16-финалите те елиминираха сравнително лесно третодивизионния Балкан (Ботевград) (3:0), а на 1/8-финала се справиха и с Литекс (2:1). Сега отново играят с втородивизионен тим, но този път това е водачът във втория ешелон.

ЦСКА 1948 пък имаше доста по-труден път дотук. "Червените" започнаха още от предварителната фаза с победа с 3:0 над Суворово. След това обаче дойдоха големите хапки от елита. На 1/16-финала тимът срещна Дунав, който бе елиминиран с 2:1. Голямата изненада обаче бе на 1/8-финала, когато ЦСКА 1948 гостуваше в Стара Загора на Берое и стигна до изключителна победа с 4:3.

Фенклубовете на Локомотив  и Ботев благодариха на Бойко Борисов и кмета на Пловдив

Фенклубовете на Локомотив и Ботев благодариха на Бойко Борисов и кмета на Пловдив

Държавата отпусна средства за стадионите на двата клуба

Бруно Акрапович обаче ще има доста главоболия с окомплектоване на състава. Със сигурност от мача отпадат контузените Милош Петрович, Петър Витанов и вратарят Мартин Луков. В отбора има и няколко болни играчи, чието участие не е ясно до последно.

При "червените" пък проблемите са с двамата наказани Сашо Александров и Денислав Александров.

Съдия на срещата е Никола Попов, с помощници Георги Минев и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Георги Лалев, а работата на реферите ще следи Йордан Иванов.

ЦСКА 1948 на върха на Втора лига след победа с 2:0 над Монтана