Локомотив (Пд) продължава в турнира за Купата на страната, след като се наложи с 2:0 над Чавдар (Етрополе) пред погледа на спонсора на домакините Христо Стоичков.

Селекцията на треньора Емил Велев доминираше над противника през целия мач, създаде безброй положения за гол, но за беля гредите на три пъти се оказаха се по-точната цел на "смърфовете".

Отборът от Пловдив откри резултата още във 2-ата минута, когато Михаил Венков отбеляза с глава след корнер. След почивката Сержиньо удвои след пас на Даксон. През първата част капитанът на гостите Здравко Лазаров напусна принудително със съмнения за счупена костица на десния крак.

До края на двубоя от местната болница уведомиха, че Електричката е цял-целеничък и може да поеме със съотборниците си назад към Пловдив. Скуката в мача пък разкъса улично куче към 65-ата минута, може би с опит да покаже, че умее да играе футбол, колкото поне половината професионалисти на терена.

Псето бе прелъгано от футболисти на Чавдар с резервна топка извън игралното поле. И по-добре, защото имаше реална ситуация звярът да награби основното кълбо на терена по-добре от скъпо платените футболисти.