90+2′
Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 2345
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи с 3:0 Локомотив (Горна Оряховица) и е на осминафинал за Купата на България

ЦСКА е на осминафинал за Купата на България след лесен успех над Локомотив (Горна Оряховица)

3:0 за "армейците" - Денис Давидов и Тони Уот с основен принос за важната победа

83′

Айкут Рамадан е последната смяна за Милчо Сирмов и треньорския му щаб. Напуска Мартин Сандов.

82′

Последна смяна в редиците на "червените". Стойчо Атанасов ще замени получилия лека травма Соломон-Отабор.

79′

ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ!  Деян Христов успя да пробие в полето на ЦСКА въпреки, че имаше двама съперници срещу себе си. От около 20-21 метра таранът нанасе мощен шут по диагонала, а бразилският страж Бусато се разтегна максимално, за да избие встрани.

73′

ГРЕШКА НА АЛБЕНТОСА! Явно поради комфортната преднина, бранителят на ЦСКА - Раул Албентоса беше на пас от това да подари попадение на съперника. Испанецът не видя, че Валентин Антов е с човек зад гърба си, като това можеше да доведе до сериозни проблеми за "червените". Младият му колега обаче действа хладнокръвно и спомогна за безпроблемния финал на тази интересна ситуация.

70′

Изстрел от фаул на Греъм Кери, който притежаваше нужната точност, но не затрудни по някакъв сериозен начин вратаря на Локомотив (Горна Оряховица).

64′

Смяна в редиците на ЦСКА. Брадли Мазику напуска терена, а на негово място влиза Жеферсон.

62′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! 0:3!! ТОНИ УОТ! Локомотив нямаше сили да отговори на "червеното" предизвикателство и 62-ата минута логично инкасира и трето попадение в мрежата си. Жак Пехливанов загуби топката в много деликатна зона от терена от Тиаго. Португалецът веднага комбинира с Тони Уот, който се възползва от добрата си скорост и контрол над топката, за да премина през двамата централни защитници на "черно-белите", а след това да вкара и майсторски за 3:0!

60′

Съобразителна намеса на Густаво Бусато, който проследи развоя на събитията и с глава изчисти преди топката да бъде достигната от играч на Локомотив.

60′

В игра също така ще видим Георги Колев, който заменя нападателя Калоян Стефанов.

59′

Милчо Сирмов предприема двойна смяна в своя тим. Първият заменен е Славков, който отстъпва мястото си на Янев.

56′

Денис Давидов явно е свършил физическите си сили и бива заменен от Тиаго.

55′

ГООЛ ЗА ЦСКА!!0:2!! ТОНИ УОТ!! Малко след подновяването на играта ЦСКА стигна да реализирането на второ попадение. Греъм Кери центрира от пряк свободен удар, а най-добре в ситуацията се ориентира Тони Уот, който падайки с глава насочи в мрежата на Ивайло Василев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Рубен Пинто отправи около 40-метров извеждащ пас за Тони Уот. Нападателят обаче не успя да се възползва, тъй като имаше проблеми при обработката на топката. След това извърши и нарушение...

34′

МАЗИКУ! Атаките на ЦСКА продължаваха да вещаят сериозна голова опасност. В 34-ата минута Рубен Пинто демонстрира отличен поглед върху играта и комбинира с връхлитащия към наказателното поле на съперника Брадли Мазику. Крайният бранител насочи коженото кълбо с вътрешната част на своята обувка, но видя само как топката минава над горната греда.

32′

Нападателят на Локо (ГО) - Деян Христов напомни за себе си в 32-ата минута, когато пробва късмета си от пряк свободен удар. Опитният стрелец прехвърли "червената" стена, но за негова жалост коженото кълбо не порази и без това добре покрития от Бусато десен ъгъл на софийската врата.

25′

ГРЕДА ЗА ЦСКА!! Денис Давидов определено беше под пара, като в 25-ата минута само късмета лиши "червените" от втори гол. Мазику видя хитро дистанцията между двама от бранителите на Локомотив и пусна между тях за Давидов. Бившият играч на Спартак (Москва) стреля към далечния ъгъл, но този път всичко приключи само с греда.

19′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:1!! ДАВИДОВ! Макар и да нямаха чисто голово положение, опитните футболисти на Люпко Петрович очаквано стигнаха до важната преднина в срещата. Денис Давидов получи подаване от Соломон-Отабор, след което елегантно преодоля Жак Пехливанов. Руснакът напредна още около метър и с много прецизен шут от дъгата на наказателното поле насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на съперниковия страж. Това беше негов дебютен гол в едва втория му официален мач за "червените".

15′

Локомотив (Горна Оряховица) е приел играта в собствената си половина. Домакините за момента се отбраняват храбро, без да допускат сериозни опасности пред Ивайло Василев. Най-деен с екипа на ЦСКА пък е Соломон-Отабор, който не спира да тормози съперника по левия фланг.

7′

ШАНС ЗА ЦСКА! Грандът от столицата светкавично отговори на предизвикателството. В следващата атака Греъм Кери центрира от корнер, а подаването му внесе смут в полето на Локо. Валентин Антов беше близо до това да се разпише, ала слабичкият му изстрел не съумя да премине през купа от играчи.

5′

Домакините повярваха, че любимците им имат шансове в този турнирен сблъсък с настъпването на петата минута. Селекцията на Милчо Сирмов получи възможността да центрира топката от фаул, а над всички скочи централният бранител Михаил Минков. Насочването му с глава обаче не затрудни по никакъв начин Бусато.

3′

Спокойно начало на срещата. Към този момент нито един от двата тима не е организирал опасна атака.

1′

27. Янислав Цачев 28. Пламен Гълъбов

Столичният гранд ЦСКА стартира участието си в турнира за Купата на България. "Червените" започват похода си към трофея директно от 1/16-финалната фаза, където техен опонент ще бъде Локомотив (Горна Оряховица). Тимът от Втора лига е с домакинското предимство, което обещава много емоции за феновете на "железничарския" клуб.

Джовани Бекали с провокация срещу Гриша Ганчев, агентът атакува словесно боса на ЦСКА

Бекали с провокация срещу Ганчев, агентът атакува словесно боса на ЦСКА

"Каляри купи онзи българин Десподов, защото съпругата на президента им е българка"

С оглед задаващото се тежко гостуване на Берое за първенство, наставникът на "армейците" Люпко Петрович е направил няколко рокади в своя състав. Част от звездите получават почивка, като сред тях са Евандро, Тиаго, Али Соу и Иван Турицов. На вратата отново ще бъде Густаво Бусато, а след дълго изгнание игрово време с "червената" фланелка може би ще получи Стойчо Атанасов.

Шанс да започне сред титулярите пък получава руснакът Денис Давидов.

Локо се добра до този етап от надпреварата, след като спечели гостуването си на Марица (Пловдив) с 3:1. Наставникът на "черно-белите" Милчо Сирмов призна, че шампионатните мачове са с приоритет за неговата селекция, но обеща максимално себераздаване и срещу ЦСКА.

Жеферсон подновява договора си с ЦСКА

Самият бранител призна наскоро, че му е предложено ново споразумение

В състава на домакините личат имената на няколко доста интересни футболисти. Първият от тях е Мартин Петков, който играе като преотстъпен от Левски и със сигурност ще има допълнителна мотивация, за да вгорчи живота на големия съперник. В атака действа и Калоян Стефанов, който бе един от разпознаваемите състезатели на ЦСКА 1948, още от изявите на тима в аматьорските дивизии.

С опита си пък могат да помогнат вече доказани играчи като Атанас Фиданин и Деян Христов.

ЦСКА няма да разчита на всички титуляри за мача с Локомотив (ГО)?

Атаката ще водят Тони Уот и Томи Юрич

Победителите в този кръг се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.

Главен съдия на мача в Горна Оряховица е Димо Димов, с помощници Станимир Илков и Мирослав Желев. Делегат на БФС е Радослав Славов.

Милчо Сирмов: Няма да ни колят и бесят, ако загубим от ЦСКА

Треньорът на Локо (ГО): Няма да ни колят и бесят, ако загубим от ЦСКА

"Първенството е по-важно за нас от мачовете за Купата"