Левски надделя по доста труден начин над състава на Царско село, в мач от 1/16-финалите на Купата на България.

Столичният гранд се наложи с 2:0, след попадения на Адениджи и Деса през второто полувреме.

Символичните домакини на стадиона в "Надежда" можеха да разочароват именития си опонент, като атаките им бяха повече от сериозни, а в два отделни случая те претендираха и че не са получили напълно заслужени единайсетметрови наказателни удари.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията от мача:

НА ЖИВО: Царско село - Левски

Наглед преодолимо препятствие пред "сините" за Купата

"Сините" бяха задължени да не повторят грешката на ЦСКА-София, който вчера отпадна от втородивионният Локо (София), отново в "Надежда".

В състава на "сините" заради травми аут за срещата бяха капитанът Веселин Минев, младокът Божидар Краев и нападателят Илиан Мицански.

Последният бе гласен да започне за първи път като титуляр за "сините", след като подписа с тима в началото на месец септември. Това обаче не се случи.

Срещу Царско село Люпко Петрович даде шанс на футболисти, които досега имаха по-малко минути на терена.

На вратата застана Иван Чворович, акто това бе и официален дебют за него със синята фланелка.

Царско село пък излезе пределно мобилизиран срещу "сините". От клуба признаха, че ще се хвърлят сериозно срещу опонентите си, тъй като доста хора в него са свързани с ЦСКА, като се започне от собственика Стойне Манолов, мине се през директора Иво Котев и старши треньора Тодор Янчев и се стигне до част от играчите, които са юноши на "червените".

Амбицията на състезателите на символичните домакини пролича в началото на срещата, когато съставът дори опита да наложи териториален превес над съперника си.

Снимка 254636

Малко по малко обаче Левски вкара мача в удобно за тима русло, като единствено неточният мерник на Нар, а и на Адениджи лишиха състава от предимство в резултата, след изтичането на първите 45 минути.

През втората част домакините претендираха на два пъти за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Симеон Ганчев пък загатна за потенциала, с който разполага, като опита да прехвърли технично Чворович, който обаче демонстрира класата си и спаси "сините".

Въпреки смените, извършени от двамата треньори, нулевото равенство се запази до последните минути от сблъсъка.

Снимка 254634

Петнайсетина минути преди последния сигнал Бабатунде Адениджи блесна с всичка сила, като откри резултата с атрактивно изпълнение на задна ножица.

Крайното 2:0 оформи влезлият като резерва Хеан Деса, разписал се в продължението на двубоя.

Малко по-рано Даскалов остави домакините с човек по-малко на терена.

До края Царско село не успя да отговори подобаващо на "синьото" попадение и бе елиминиран от надпреварата.

Левски пък триумфира, макар и по не особено лесен начин, като вече чака съперника си на 1/8-финалите за Купата на България.